Tactische Oefening op de kaart. 4e Serie, [Jan. 1916. verkrijgbaar is. Moge spoedig tot de uitgave van een bijgewerkten herdruk worden overgegaan. Ook wijzigingen in onze tactische voorschriften kunnen van in vloed zijn op de redactie van bevelen; hetgeen toch reeds is voor geschreven, behoort niet meer in een bevel thuis Naar verluidt is thans eene algeheele herziening van het Voorschrift voor den Militair Geneeskundigen Dienst B. V. (V. M. G. D, B. V.) in bewer king. Volgens de nieuwere denkbeelden zou het onderscheid tus- schen Hulp- en Hoofdverbandplaats (Hp. V. en Hd. V.) vervallen; de dienst op de Verbandplaatsen zal door Geneeskundige Afdeelingen worden uitgeoefend, terwijl het personeel en materieel, bijdeTroc- pentreinen ingedeeld, uitsluitend ter beschikking blijft van de Korps commandanten voor de eerste verzorging der gekwetsten in de z.g gewondennesten. Zoolang evenwel omtrent het nieuwe voorschrift geen meer vol ledige gegevens bekend zijn, zal voor zooveel noodig, bij deze oefeningen het bestaande voorschrift tot leidraad worden genomen. Ten overvloede zij medegedeeld, dat de optredende troepenmacht steeds geacht zal worden te zijn samengesteld als het N.l. Leger. Oefening no. 1, Eene troepenmacht ter sterkte van eenige Brigaden marcheert langs den verharden weg uit N. richting via Kalialang met bestem ming Ambarawa. Van den vijand is de aanwezigheid bekend van uit alle wapers bestaande afdeelingen te Salatiga en Seljarg (zie hieivoor iedere willekeurige overzichtskaart of schoolatlas). 15— 1 '16, 11.15 v.m, als het hoofd der Hoofdmacht pl. 17 heeft bereikt, ontvangt de A.B van den Cdt. der Zelfstandige Ca valerie, die opdracht heeft in de richting van Salatiga en Setjang op te helderen, bericht, dat deze te 1U v.m. zwakke vijandelijke ruiterij in Kg. Toentang in Z, richting heeft teruggeworpen, terwijl overigens nog geen aanraking met den vijand werd verkregen In. verband met den reeds afgelegden afstand besluit de A.B. ter plaatse tot 12.15 n.m. eene groote rust te houden, en ontvangt de Voorhoede Cdt opdracht met de onder zijne bevelen gestelde troe pen de hoofdmacht te beveiligen. De keukenwagens en theekarren, welke onderscheidenlijk bij den B.T. en G.T. marcheeren, blijven daarbij ingedeeld. Samenstelling der Voorhoede Staf Br. 1, Inf. X en XX, Mitr. 1, Cav. R.H. 3, Art. 1/2 l.Vd, G.RH. 1. 129

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 131