Lichte Veldhouwitsers enz. Jan. 1916.] In de tabel op vorige bldz. zijn aangeduid de gegevens der Japan- sche vuurmonden der zware artillerie benevens die van moderne, lange 12 en 15 c.M. kanonnen en van 21 en 24 c.M. mortieren der firma KRUPP, welke gelijkwaardig zullen zijn aan het in Japan inge voerde geschutmaterieel. De deelname van Italië aan den oorlog maakt het noodzakelijk ook van dit land enkele gegevens te verzamelen. In 1913 waren twee regimenten zware artillerie van het veldleger opgericht, zeer waarschijnlijk is dit getal in den tijd van voorbereiding, welke Italië genomen heeft, nog aanzienlijk uitgebreid. De oorspronkelijke batterijen waren bewapend met 14.9 cM. kruppsche houwitsers; vermoedelijk is voor de bewapenning der nieuwe afdeelingen geen Duitsch - of Oostenrijksch geschut aanwezig geweest en zal dit wel in de Italiaansche fabrieken, waar ook het Ital. Deport-kanon is ver vaardigd, zijn of worden aangemaakt. Hieronder vindt men enkele gegevens van het kruppsche materieel: een kanonterugloop- vuur mond met hydr. rem en luchtvoorbrenginrichting. De zijdelingsche richting wordt gegeven door verschuiving over de as, (maximum 6°) Lengte in kalibers 14 Gewicht vuurmond 870 KG. Zooals men zal hebben opgemerkt, is niet dieper ingegaan op de organisatie, dan het vermelden van de wijze, waarop die is ingericht, omdat eene beschouwing daarover meer thuis behoort in een Over zicht betreffende de heerschende opvatting van de tactiek der ver schillende naties ten opzichte van deze beide onderdeelen der ar tillerie. affuit voertuig 1360 2800 3C0 M. Grootste Vo Gewicht projectiel Grootste dracht 40 KG. 6500 M. Batoe-Djadjar, Mei 1915. W. J. Rinkel lste Luit. der Artie. 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 22