Onze Mitrailleur-Schutters enz. [Jan. 1916. gaat, of althans zóó duur wordt gekocht, dat het beter ware geweest om zulk eene munitiemisbruik achterwege te laten. Eerst wanneer wij die beide instrumenten bezitten, zijn wij gerechtigd het inschieten, waar noodig, over boord te gooien. Waar noodig!! Omdat niet immer een vuurovervalgeëischt wordt en er nog talrijke terreinen zijn, waarop de aanslagen van den bun del zich alleszins duidelijk vertoonen. Het is in verband daarmede, dat ik wel degelijk de stuksbediening op daartoe geschikt terrein zou willen oefenen in het zich door kleine seriën inschieten op een op onbekenden afstand geplaatst doel en het in het doel draaien van den bundel; oefeningen, die juist, om dat zij uiterste oplettendheid vorderen van den schutter (en waar nemer c q.), zeer nuttig zijn en de menschen oefenen in samenwerken. Ook de omtrent het enkelvuur verkondigde uitspraak, dat dit vu ren (op patrouilles?) maar aan de karabijnen onzer handlangers of aan de Infanteriedekking moet worden overgelaten, vind ik aan vechtbaar. W aarom zouden wij, in afwachting van een vuuroverval, geheel afstand doen van de groote juistheid van onzen mitrailleur, waar hij ons b.v. goeden dienst kan bewijzen om met enkele zuivere schoten, de zich toch altijd door verschillende omstandigheden verradende aanvoerders van onzen tegenstander buiten gevecht te stellen? In het: „Reglement provisoire sur les sections de mitrailleuses d'infanterie" vinden wij.: „Le tir coup par coup est un tir lent qui donne a l'oreille •„l'impression d'un tir d'infanterie. II est employé lorsque le chef de „section ne veut pas déceler la présence d'une section de mitrailleu ses, par exemple au début du tir pour asseoir l'affut et disposer „le régulateur. Dans certaines circonstances, il peut servir a régler „le tir en portée ou a entretenir un feu prolongé contre un objectif „abrité." Waar het bij onzen Schwarzlose mitrailleur—in tegenstelling met de Fransche mitrailleuse niet mogelijk is de snelheid, waarmede geschoten wordt, te temperen, zou voor het onder den duim houden van een gedekt doel, inplaats van intermitteerend Iagenvuur, een langzaam, voortgezet enkelvuur gebezigd kunnen worden. Ook het beoefenen van met zekerheid afgeven van enkele schoten op daarvoor in aanmerking komende doelen en geëigende afstanden 33 I. M. T. 1916. 3.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 35