jan. 1916.] Onze Mitrailleur-Schutters en hunne mag m.i. niet achterwege blijven en kan plaats hebben door b.v.b. eene strooi-oefening op een tirailleurschijf vooraf te doen gaan, door het doen afgeven van een vijftal schoten op een of meer vooraf aangewezen figuren van de schijf In verband met het narichten genoemd in punt 38 zij opgemerkt, dat vele schutters de neiging verloonen om, na gericht te hebben, gedurende het schieten rechtop te gaan zitten, hetzij uit gemakzucht, hetzij, dat zij meenen de uitwerking van hun vuur beter te kunnen waarnemen. Zelfs hoorde ik deze houding aanprijzen om den mi trailleur een vasten stand te geven. Niet alleen wordt echter door het aannemen van eene dergelijke houding het narichten onmogelijk, doch ook wordt door de ver plaatsing van het lichaamsgewicht de vizierlijn ten opzichte van het mikpunt verplaatst en is eene eenigszins voorovergebogen hou ding gepaard met het krachtig aanvatten der handvatten en steun der voorarmen op de knieën m i. de houding, die het best voldoet om van mitrailleur en lichaam één geheel te maken en het, vooral op harden grond, niet denkbeeldig dansen der voorbeenen om de spoor van het achterbeen als vast punt, tegen te gaan. 5el 5chooIschielen. Punt 41 stelt het schoolschieten ten doel, het personeel een nauw gezette uitvoering van de verschillende vuursoorten practisch te leeren en noemt het tevens eene voorbereiding voor hetgevechts- schieten. Het Oostenrijksche schietvoorschrift noemt als Zweck: „Aneignung „eines möglichst hohen Ausbildungsgrades in der Handhabung der „Waffe beim Schieszen und dadurch Erlangung einer grossen Schiesz- „fertigkeit unter verschiedenen Verhaltnissen" en tevens: „Gründliche Vorbereitung für die feldmassigen Schieszübungen," eene meer sprekende redactie. Ook het Schietvoorschrift-Infanterie spreekt in de „Grondbe ginselen" van eene opleiding tot het verkrijgen van de grootst mogelijke vaardigheid in het brengen van de schoten in de verschil lende gevechtsdoelen. In het belang eener stelselmatige opleiding is het noodig de te schieten oefeningen te rangschikken naar hunne zwaarte, waarbij 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 36