Dagboek der Commissie tot aankoop enz. [Jan. 1916. in het nemen van een of meer tusschenpersonen, die op hun beurt de Chineesche opkoopers zouden uit zenden; daarna keuring op de inschepingsplaats. De prijs per pony zou dan ongeveer 120 bedragen, levering Tientsin. De vracht Tientsin-Shanghai zou 20 per stuk bedragen. Een dergelijke business zou minstens 2 maanden tijd vorderen. Verder informa ties ingewonnen betreffende fourages en voeding der ponies aan boord. In den namiddag, bezoek aan de poloclub. De ponies gaven hier beter werk te zien dan den vorigen dag, vooral hun wendbaarheid viel erg mee. 26 Mei 1915. Bezoek aan de horsebasar, waaraan Dr. Pratt verbonden is. Hier viel in het bijzonder de wijze van beslaan der ponies op. Zij worden n.l. in een noodstal in den broek gehangen, met 2 laterale beenen vastgebonden, terwijl de beide andere tegelijk beslagen worden. Volgens zeggen zou met veel geduld desnoods de gewone wijze te volgen zijn, doch het karakter èn van de Chineezen zelf èn van de ponies gecombi neerd zou zulks niet toelaten. In het algemeen gaan de Chineezen erg ruw met paarden en muildieren om. Wat overigens aldaar van de muildieren, af komstig van de Yangtzevallei werd vertoond, was niet veel zaaks „too leggy." Tevens bleek, dat er te Shanghai zoo goed als geene Australische paarden aanwezig zijn, geschikt voor onze remonteering. In den namiddag telegraphisch bericht ontvangen, dat de Hoofdagent der J.C.J. lijn niet voor2Junite Shanghai kon zijn. 27 Volgens afspraak zou in den vroegen morgen een manegeoefening van de mounted police, een 15 tal Sihks, meegemaakt worden. Aldaar aangekomen bleken wel de ruiters en paarden aanwezig te zijn, doch de instructeur liet weten verhinderd te zijn, niet wetende, dat wij eveneens op hem wachtten. De oefening ging niet door. 49

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 51