Jan. 1916 J Dagboek der Commissie tot aankoop van Besloten werd de komst van den Hoofdagent der J.C.J. lijn niet langer af te wachten, doch den consul- generaal te verzoeken hem namens de commissie de volgende voorstellen te doen: le. Alle paarden tegelijk met een der groote booten te verschepen. 2e. De vracht per paard Shanghai-Batavia op 75 te bepalen. 3e. Bij voorkeur de boot te zenden naar Tientsin (Takoe) en alsdan 100 per paard als prijs vast te stellen. 4e. Voor de inrichting der stallen etc. slechts de zelfkosten te rekenen, waarvoor echter niet meer dan 10 per paard betaald zou worden. 28 Mei 1915. Per spoor vertrokken naar Peking, via Nanking, Tsinanfu en Tientsin. Aankomst aldaar: (Zondag), 31 Opwachting gemaakt bij H. M.'s Gezant, waarbij Z E meedeelde, dat hij in den heer Wihlfahrt, den manager der Russo-Asiatic Bank te Peking, een Oostenrijker van geboorte en door den oorlog thans buiten zijn werkkring geplaatst, den persoon gevonden had, die der commissie in alles van dienst kon zijn. Deze heer, paardenliefhebber en kenner van de Mon- goolsche pony, tevens groot jager en daardoor kenner van het binnenlanden organisator van tochten aldaar, met een 20-jatige ervaring van zakenman in Noord China, had zich n.l. bereid verklaard de commissie op haar tocht naar de landstreek van Dolonnor, een 300 K.M. N.O. van Kalgan, te vergezellen. Tevens opwachting gemaakt bij onzen militairen attaché, den Majoor van den Generalen Staf J. C. Pabst, die toen te Peking vertoefde. 1 Juni 1915. Opwachting willen maken bij den Minister van Oorlog in gezelschap van onzen militairen attaché, doch aan het ministerie aangekomen, bleek door een misverstand aan de zijde der Chineesche autoriteiten het bezoek niet te kunnen doorgaan. 50

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 52