Kennismaking met den heer Wihlfahrt en van hem vernomen, dat het in alle opzichten voor ons wen- schelijk zou zijn zelf de paarden in het binnenland te gaan aankoopen. Hij had ingevolge bespreking met den Gezant eeni- gen tijd te voren den aankoop reeds in zooverre voorbereid, dat hij een vertrouwd Chinees naar het binnenland had gezonden, die eenige dagen geleden van Dolonnor was teruggekeerd met de mededeeling, dat verschillende Mongoolsche paardenfokkers uit Awagawang een groote hoeveelheid ponies in het begin van Juni gereed zouden hebben in de omgeving van Dolonnor (ook genoemd Lama Miao). Dolonnor is telegrapisch met Peking verbonden. Namens den Gezant was dezen Chinees, genaamd Wang Te Chie daarvoor een voorschot van 50. verstrekt. Besloten werd deze werkwijze te volgen. Daarna bespreking betreffende de uitrusting voor den tochtaanschaffing paarden, harnachement, kamp materiaal, wapening, verpleging, mede te nemen personeel, regeling der te verrichten betalingen, enz. 2 Juni 1915. Aangezien bij den inkoop der verschillende arti kelen bleek, dat de voorraden te Peking niet voldoende gesorteerd waren, zoodat tal van zaken te Tientsin, besteld moesten worden, werd besloten den tocht den 5en Juni aan te vangen. 's Avonds diner bij den Gezant met Chineesche autoriteiten, 3 en 4 Juni 1915. Door middel van den Gezant persoonlijke passen bekomen voor Kalgan en Dolonnor en een speciale pas teneinde den doorvoer der ponies van uit het binnenland tot Tientsin zonder extra betalingen en formaliteiten te vergemakkelijken. Telegraphisch van uit Shanghai een crediet van 25COO geopend middels de Russische bank op een Chineesche bank te Dolonnor en dit crediet zoo danig geregeld, dat niet met geld gereisd behoefde 51 LEGERPAARDEN EN MUILDIEREN IN CHINA 1915. [Jan. 1916.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 53