jan. 1916.] Dagëoek der Commissie tot aankoop van honderden kilo's specie vereischte, zoodat slechts langzaam gereisd kon worden, terwijl derooversper man over ongeveer 3 paarden konden beschikken. Als resultaat van een en ander werd in den avond van den 17en het aanbod van 20 man escorte aan genomen, doch de vertrekdatum nog niet vastgesteld, aangezien juist dien dag de keuring te Dolonnor van eenige ponies in uitzicht werd gesteld. Dolonnor is de groote paardenmarkt van ponies uitgevoerd uit verschillende fokdistricten, waaronder Awagawang, van Binnen- Mongolië en onder normale omstandigheden de aangewezen plaats voor den aan koop van alle soorten ponies. Ook op dit tijdstip bevonden zich aldaar verschillende Chineesche paar- denkoopers uit Shanghai, Tientsin etc. voor aankoop van race- en poloponies, die eveneens gedupeerd wer den door de onveiligheid der streek. Gedurende dezen tijd werden wel eenige ponies gepresenteerd, doch kon geen enkele aangekocht worden. 181/m 21 Juni 1915. In dit tijdsverloop konden een 21-tal ponies met een goed gemiddelde, wat prijs en qualiteit be trof, aangekocht worden en waren de vooruitzich ten voor een verderen aankoop niet ongunstig. Weliswaar was dit aantal niet groot, maar de com missie, door nadere inlichtingen, ervaren betreffende de verwachtingen, vooral wat de wijze van aankoop te Awagawang betreft n.l. het uitpikken der paarden uit in het vrije losloopende kudden, als anderszins, kon daardoor niet de overtuiging krijgen, dat het tem po van aankoop elders vlugger zou zijn. Besloten werd daarom in ieder geval de tocht naar Awagawang uit te stellen en zulks telegraphisch den Gezant meegedeeld met een schrijven, vermeldende den stand van zaken tot nadere toelichtingen der telegrammenwisseling. Ook was een op dit oogenblik verlaten van Dolon nor niet gewenscht, teneinde bij terugkomst niet te 54

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 56