Jan. 1916 Dagboek der Commissie tot aankoop van gelegen aan een zijlijntje van uit Tangho aan de spoorlijn Peking-Tientsin - MoekJen, behoort aan de Kailan-Mining-Administration. De ponies kun nen aldaar per rail aangevoerd worden, langszij het schip, in ongeveer 12 uur van uit Tientsin, voor 4.95 per pony. Reductie werd niet toegestaan. 29 Juli werd Hongkong geseind, dat de „Tjimanoek" te Chinwangtao kon inladen en antwoord gevraagd vóór 2 Augustus. Op reis naar Peking is de commissie n.l. van alle gemeenschap afgesloten, zoodat in verband hiermede de Legatie te Peking vooraf ingelicht was, dat de commissie den 2en Augustus van Dolonnor zou ver trekken. Dit antwoord bereikte de commissie dus pas den 6en tegelijkertijd met een ongeveer gelijk luidend, door den Hoofdagent op den3en t.v. verzonden telegram. Het telegram van den 29cn Juli van Do lonnor was tengevolge van verstoring der lijn door een typhoon nabij Shanghai pas den 3en te Hong kong gearriveerd. Overigens hadden de onderhandelingen successie velijk tot een overeenkomst geleid, waarvan sommige punten pas definitief geregeld werden tijdens het vei blijf van ritmeester van Riemsdijk te Hongkong. De voornaamste punten hiervan zijn 1. De vrachtprijs per dier bedraagt 115, ten slotte den Hen Augustus door ritmeester van Riemsdijk bewerkt, nadat de oorspronkelijke eischen der J. C J. lijn geluid hadden: 125 per dier van Shanghai naar Priok. Deze nog hooge prijs houdt verband met de enorme vrachtprijzen tijdens den oorlog. 2. De stallen kosten 16 per stuk, nadat de rit meester van Riemsdijk tal van vereenvoudigingen had aangebracht en een groot gedeelte der con structie had kunnen leiden. Zulks was met inbegrip der „gratings", zijnde houten vloeren met dwars richels. Enkele stallen op het bovendek (die be- 68

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 70