LegerpAarden en muildieren in China 1915. (Jan. 1916. scherming tegen de zon moesten geven) waren iets duurder, terwijl 10 reservestallen gebouwd waren, zoodat het geheel op 4700 berekend werd. Bijkomende onkosten werden berekend op 364,20 met inbegrip van 2 slings ad Shanghai Ts. 41.75, die door Dr. Pratt geleverd waren. 3. De vrachtprijs moet voldaan worden over het ingescheepte aantal, telegraphisch te voldoen na em- barkement. 4. De commissie, de hoofdgeleider en de mafoo's hebben vrije passage, de laatste ook voor de terugreis tot Shanghai, vermoedelijk met de „Tjikembang", tegen eind September van Priok. De maatschappij zal tijdens hun verblijf aan den wal voor 40 a 50 ets. per man en per dag voor hen zorgen. 5. Per dag en per paard zal 25 L. water aan boord zijnvoor drinkwaterleiding, dekwassching en ventilatie in het centrecastle zal gezorgd worden. 6. De equipage zal, waar mogelijk, behulpzaam zijn. 7. Er worden hoogstens 2 havens (in ieder geval Hong kong) aangedaan voor telkens niet meer dan 48 uur. Den 27en Juli bereikte de commissie te Dolon- nor een telegram van majoor Pabst, meldende dat per dier van uit Takoe, alle onkosten inbegrepen, voorloopig 150 yen, (later teruggebracht,tot 140 yen) gevraagd zou worden, terwijl den 6en Augustus te Peking 2 brieven van Z. H. E. G. werden ontvangen, waarvan de inhoud niet bijzonder bemoedigend luidde. Dienzeifden dag rapporteerde ritmeester van Riems dijk, dat hij telegraphisch van uil Hongkong de Japansche offerte van de hand had gewezen. De majoor Pabst werd naderhand in een schrijven ons welslagen met de J.C.J. lijn toegelicht. 7 Augustus. in den morgen werden te Peking een 20 muildie- 1) De maatschappij heeft hen echter zonder kostenberekening doorloo* pend gevoed. 69

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 71