Jan. 1916.] Dagboek der Commissie tot aankoop vAn ren gekeurd, waarvan er 3 goedgekeurd werden. Nadere bespreking leidden tot de overtuiging, dat het benoodigde aantal spoedig verkregen zou zijn. Geseind naar Wang te Dolonnor, dat hij zoo spoe dig mogelijk moest vertrekken en hem telegraphisch 750 overgemaakt voor likingelden. 8 Augustus. Aangekocht 3 muildieren en conferentie gehad met den Gezant over de likingelden in tegenwoordigheid van de Chineesche autoriteit, tot wiens departement zulks behoorde, die mededeelde, dat de gelden voor- loopig betaald moesten worden, doch vermoedelijk gerestitueerd zouden worden, hetgeen op z'n Chi- neesch een weigering beteekent. Bericht ontvangen van ritmeester van Riemsdijk, dat zijn werkzaamheden afgeloopen waren en de „Tjimanoek" den volgen den dag naar Japan zou vertrekken, waarop geant woord werd, dat Z. W. E. G. naar Java kon vertrek ken. Tevens telegraphisch een crediet van S 10.000 uit Shanghai opgenomen. 9 Augustus. Kapitein Schultz naar Tientsin en terug in ver band met den aankoop van fourages en 4 muildieren aangekocht. 10 t/m 12 Augustus. De aankoop der muildieren voltooid, en den llen bericht ontvangen, dat de ritmeester van Riemsdijk den volgenden dag per „Tjibodas" der J. C. J. lijn zou afreizen. Betreffende den aankoop dezer dieren het na volgende: Aankoop muildieren. De groote fokdistricten voor muildieren zijn de provincies Shantung en Shansi. In de le pro vincie, die vrijwel vlak is, fokt men de groote muildieren, die gebruikt worden voor de reiswagens. De beste plaats van aankoop is de omgeving van de hoofdstad Tsinanfu, de uitvoerhaven is Chefoo. Men vindt er knappe modellen onder, doch niet voor ons gebruik geschikt. De commissie zag er verschillende te Peking. Rijke Chineezen betalen vaak Ts. 3 a 400. 70

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 72