[Jan. 1916. leriepaard, zoodat 1 Cavalerie en 1 Artillerie rijpaard in totaal ontbraken. Dien dag werden de ijzers afgenomen en de hal sters aangedaan. Hier en te Dolonnor was reeds gebleken, dat de eigenaardige Shanghaische beslag- methode hier niet gevolgd wordt. De paarden wer den hier slechts gekluisterd en daarna gewoon uit de hand beslagen. 23 Augustus. Eindafrekening met Wang in verband met alle onkosten tot het oogenblik van inladen aan boord met inbegrip van de reis der muildieren, waarbij bleek, dat deze in totaal 4739,95 bedroegen. Verder eindafrekening opgemaakt betreffende het onderhoud, stalling, verpleging, etc. der muildieren tot op het oogenblik van inladen in den trein tot een bedrag van 258,10. Balans opgemaakt met de Russo-Asiatic Bank, zoodanig, dat na vertrek der commissie aldaar geen gelden meer te verrekenen zouden zijn, waarbij 2545,48 tot het doen van verschillende beta lingen, die in contanten moesten geschieden, opge nomen. 24 Augustus. Inladen der ponies en muildieren te Fengtai. Ondanks het herhaaldelijk gecorrespondeer en getelegrafeer der laatste dagen om behoorlijke paardenwagens waren er slechts 4 aanwezig; de overige waren kolenwagens, die 4 d.M. te laag waren. Bij het aanzetten van den trein sprong No. 231 uit den wagen en bekwam eene ernstige kogelver stuiking l.v. Meerdere ongelukken werden voorkomen, doordat de lastige paarden gekluisterd werden. Vertrek der commissie naar Chinwangtao. 25 De ponies arriveerden ten 8 uur v.m. en werden uitgeladen, gedrenkt en gevoerd In verband met den waterstand begon het inschepen ten WVi uur v.m. Alles geschiedde zeer rustig. Ten 3 uur n. m. waren alle ponies en muildieren gestald. Sommige, die uit de stalls wilden springen, 75 LEÓERPAARDEN EN MUILDIEREN IN CHINA 1915.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 77