jan. 19I6.J Dagboek der Commissie tot Aankoop van werden gekluisterd. Vijf gekoppelde ponies werden door 1 mafoo geleid over de pier, daarna losgemaakt en de voorste over de gangway geleid, die bijna horizontaal lag, terwijl de overige volgden. Aan boord werden ze een voor een naar hun stall geleid. Verwondingen kwam n bijna niet voor. Opvallend was, dat de van de reis opgeloopen beenen weer normaal waren. Tegelijkertijd de fourage ingeladen. In den morgen waren eenige moeilijkheden betref fende den uitvoer gerezen. Bovendien bleek, dat de export weliswaar 5°/o bedroeg, doch dat tevens 2K°/o voor transit verschuldigd was, terwijl de betaling in Hai Kwang taels berekend werd, zijnde een extra dure tael, tegen een koers van 1,545 of bijna 6 duurder dan de Peking tael. Het geheel beliep 8 1379,07 en moest in contanten geschieden. Aan gezien die voorraad onvoldoende was, werd het tekort door de Kailan M.A. voorgeschoten en telegraphisch met Shanghai vereffend, tegelijkertijd met het tele gram regelende de betaling van het zeetransport der 272 paarden en muildieren. Tevens werd de fourage betaald, geseind aan H.M. 's Gezant te Peking, meldende het vertrek en aan het D.V.O. VIHe Afd. het volgende telegram verzon den: War office, Bandoeng: „Shipped two hundred seventy two expected arriving seventh September, did not receive malleine." Ofschoon den 14en Augustus reeds van den Chef van het Veeartsenijkundig Laboratorium te Buiten zorg een schrijven van den 24en juli was ontvangen, dat de malleine dien dag per postpakket verzonden was en sinds dien nog minstens 2 Javamails te Pe king arriveerden, werd het pakket niet ontvangen. Vermoedelijk is zulks te wijten aan de Engelsche censuur te Hongkong, die zeer arbitrair optreedt, vaak een langdurig oponthoud der poststukken ver oorzaakt en in alles, wat ze niet begrijpt, een gevaar 76

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 78