LEGERPAARDEN EN MUILDIEREN IN CHINA 1915. [Jan. 1916. Van de fourage was nog ongeveer de helft om bovengenoemde redenen overgebleven. Er waren slechts 2 wagons beschikbaar, zoodat het meerendeel moest achterblijven en pas eenige dagen later na gezonden koh worden. 9 September. Ten 6 uur V. M. vertrek van den paardentrein van Priok en aankomst in twee gedeelten in den namid dag te Padalarang, alwaar de dieren aan den Direc teur van Stoeterij en Remontedepot werden overge geven. Alhier werd de paardenarts le kl. J. van Dulm na bekomen opdracht van den Inspecteur- Paardenarts, belast met de malleineering der dieren. Ten slotte moge een terugblik geslagen worden ter vergelijking van de verschillende adviezen, uitgebracht naar aanleiding van den voor dezen aankoop te vol gen weg. De uitslag heeft bewezen, dat de thans gevolgde methode de preferentie verdient èn uiteen oogpunt van aankoop èn uit een finantieel oogpunt. Zooals de commissie thans de keuze heeft gehad uit een zeer groot aantal paarden, zou op geen andere wijze mogelijk zijn geweest, afgezien nog van den veel langeren tijd, dien de aankoop dan gekost zou hebben door de vele afkeuringen. En deze afkeurin gen zouden beslist plaats hebben gehad, zij 't in min dere mate eenigszins dan thans te Dolonnor. 't Ligt dan voor de hand, dat een prijs van .120, levering Tientsin, als den 25en Mei door Dr. Pratt genoemd dan al heel spoedig door de han delaren zou zijn opgeslagen en men dan zou nade ren tot den prijs van 250, levering Shanghai, als indertijd door den Consul-generaal aldaar opgege ven. Een prijs trouwens gebaseerd op een advies uit denzelfden bron, n. 1. Dr. Pratt. Tot nadere beoordeeling van dien prijs en ten einde een overzicht te geven van de verschillende uitgaven is in de bijlage 0 een complete opgave daarvan neer- gelegd. 1) Deze bijlage is niet overgenomen. 79

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 81