uit de Pracfijfe. Bod alle infanterieofficieren. De commissie van advies in zake de vaststelling van de bepak king voor de infanterie, Lid tevens voorzitter: de Luitenant-Kolonel der Infanterie S.H. Schutstal van Woudenberg. Leden de Majoor der Infanterie K. P. A. M. voor Raesfeld Meyer, de Kapitein der Infanterie L. A. Bedet, de Kapitein der Intendance R van den Ende, de Kapitein der Infanterie A. J. Keiler, de Kapitein der Infanterie S. Alberda, doet een beroep op alle officieren der infanterie om haar behulp zaam te willen zijn in de haar verstrekte opdracht. Zeer zal worden op prijs gesteld- naast het maken van opmer kingen, waartoe de huidige bepakking aanleiding geeft- het aan de hand doen van denkbeelden of het indienen van voorstellen, welke zullen kunnen leiden tot een doelmatige draagwijze en eene beper king tot een minimum aan gewicht der door den man mede te voeren bepakking, zonder 's mans uitrusting voor het gevecht te verminderen. Bij het bepalen van de draagwijze van artikelen, welke niet tot de, gedurende den marsch en het gevecht, van den man onafscheide lijke wapening en pionieiuitrusting behooren, stelt de commissie zich voor er op te letten, dat: a. noodverband, noodration, eetketel en veldflesch steeds bij den man moeten blijven, ook al wordt de veldzak (ransel of rück- sack) afgelegd en (tijdelijk) achtergelaten; b. er naar moet worden gestreefd om den man de voor hem noodig geoordeelde uitrusting ook bij zware marschen, zelf te doen dragen, zoodat vervoer vSn een deel daarvan bij den bagage- trein tot een uiterst minimum ware te beperken; in geen geval zal bagage bij den gevechistrein mogen worden medegevoerd; c. bedoelde artikelen gemakkelijk kunnen worden geborgen in en aan het daarvoor bestemde uitrustingsstuk (veldzak, ransel, rück- sack, enz.), zonder dat de man zelf, dan wel zijn neven (achter man in zijne bewegingen wordt gehinderd; d. het in punt c. hiervoren bedoelde uitrustingsstuk gemakkelijk kan worden omgehangen en afgelegd. 8J I. M. T. 1916. 6.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 83