Jan. 1916.J Uit de Practijk Bedoelde opmerkingen, voorstellen en denkbeelden zullen namens de commissie dankbaar worden aanvaard door den secretaris der commissie, den len Luitenant der Infanterie F. A. Palm teMeester- Cornelis. Een Cross-Country noor 3nfanterie. Het is mijn bedoeling in korte trekken hier weer te geven de resultaten van een cross - country voor Infanterie gehouden bij de Korps-wedstrijden van het 16e- Bataljon te Meester - Cornells. Niet het feit, dat ik deze resultaten zoo schitterend vind of de gemaakte tijden als records op dit gebied zou willen beschouwd zien, doen mij naar de pen grijpen, maar waar ik tot nog toe ner gens op de programma's van de jaarlijksche Korps - en garnizoens wedstrijden een cross- country als een der nummers zag vermeld, hoop ik, dat dit opstelletje er toe moge bijdragen niet alleen om deze voor Infanterie-opleiding uitermate geschikte sport algemeen op de programma's van de hierboven vermelde wedstrijden te bren gen, maar ook, dat er bij de opleiding van den infanterist tijd en animo moge worden gevonden nu en dan deze oefeningen te hou den, die de „terrainfahigkeit" bij den man ongetwijfeld zeer ten goede zullen komen. De bij het zestiende gehouden cross-country werd feitelijk als proef op het programma gebracht, strekte zich daarom slechts over een korten afstand uit, terwijl de mededingende ploegen geen gele genheid hadden gehad, zich van te voren op het „nemen" van de aangebrachte hindernissen en op duurloop te trainen In het terrein bewesten de Kali Baroe ter hoogte van Gaga2 werd middels vlaggen een baan van 1750 M. ui gezet en hierin de volgende hindernissen aangebracht: a. de Kali Baroe zelf, die met groepstouwen moest worden over getrokken, b. een evenwichts-boom over een sawah-slootje en als slot-hindernis, c. een ijzerdraad-versperring ter breedte van 8 M., gevolgd door een stuk ondergeloopen land van 1 M. diep en 6 M. breed, waarna de beklimming van den kogelvanger bij Gaga2 met eene schutting van 2,5 M. hoog het einddoel vormde. De laatste combinatie van hindernissen vormde aldus een vrij goede imitatie van een versterking. Aangemerkt |zij, dat de Kali Baroe als hindernis moest vervallen, omdat de wedstrijd-commissie het niet geraden achtte, bij den hoogen waterstand en den snellen stroom op dien dag de rivier met onvoldoende middelen te laten overtrekken. Door de vele regens, was de grond doorweekt en' buitengewoon glibberig, hetgeen natuurlijk de moeilijkheden vergrootte, terwijl vooral bij den evenwichtsboom, die door de bemodderde voeten 82

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 84