Uit de Practijk. [Jan. 1916. volgens c.o. 9 Augustus 1912 No: 37/13 punt VII artikel 1, G. B. dd. 13 December 1912 No: 48, het gezin van officieren niet mag voigen, recht op eene vergoeding ad f 2.50 per dag, ten einde tegemoet te komen aan de uit die bedwongen scheiding voort vloeiende meerdere kosten, zooals deze clausule luidt in de Alge- meene Order 1909 No38, gewijzigd bij Algemeene Order 1912 No: 24 II punt 1, 2 En indien, bedoeld gehuwd officier recht heeft op deze toelage, op welke bepalingen kan hij dat recht steunen Wij geven daarop na bekomen inlichtingen van deskundige zijde het volgende antwoord De vraag „of een gehuwd officier, gedetacheerdnaar een plaats in het Gouvernement Atjeh en Onderhoongheden, waarheen hij zich niet door zijn gezin mag doen volgen, ter zake aanspraak heeft op eene toelage van f 2.50 per dag" moet ontkennend worden beant woord omdat in artikel één punt VII van het gouvernementsbesluit van 13 December 1912 No: 43 bedoelde toelage slechts wordt toe gekend aan officieren enz., die naar de onderwerpehjk bedoelde plaatsen worden „overgeplaatst". Aan de regeling Ain de Algemeene Order 1912 No: 24 kunnen in het onderhavige geval evenmin aanspraken ontleend worden, omdat die regeling alleen en uitsluitend van toepassing is v00"" officieren enz. die aan excursiën enz. deelnemen en zulks uiteraard niet het geval is met een officier, die naar een plaats wordt „ge detacheerd". Het is waarschijnlijk, dat bij het samenstellen der bepalingen, aan detacheering niet is gedacht, welke meening wordt gesterkt door de omstandigheid, dat in artikel één punt II van het hiervoren aange haald gouvernementsbesluit, (welk punt aan officieren enz., die worden overgeplaatst naar afgelegen, moeilijk te bereiken garnizoe nen, een tegemoetkoming ter zake toekent tot bedragen, als voor excursiegelden vastgesteld), ingevolge het gouvernementsbesluit van 14 Juli 1914, No: 55, achter het woord „overgeplaatst" is opgeno men „of gedetacheerd". Zooals hiervoren betoogd, bestaat dus rechtens geen aanspraak op de bedoelde toelage, maar met het oog op de billijkheid ervan, wil het ons voorkomen, dat het voorbrengen van zijne belangen per geregeld request bij Z. E den Gouverneur-Generaal den betrokkene veel kans oplevert zijn verzoek ingewilligd te zien. 85

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 87