Van Alles Wat. [Febr. 1916. Me dunkt, bij een korps is toch wel op de een of andere manier geld te vinden om aan drie (of eenige meer) personen een prar schermschoenen te geven, indien zij het niet zelf kunnen bekos tigen. De overige schermkleeding vereischt meerdere uitgaven, maar met wat goeden wil is ook hierop wel iets te vinden. Over de wedstrijden voor officieren valt in de eerste plaats op te merken, dat slechts één afdeeling voor geweer uitkwam, zoodat deze wedstrijden kwamen te vervallen en dat er slechts 7 deel nemers waren voor personeel-geweer. Was de deelname over het geheel genomen niet geringer dan voorgaande jaren, het vorenstaande feit is op geen enkele wijze te verontschuldigen. Over de deelname is trouwens nog iets meer te zeggen. Afdeelingen als Tjimahi, Bandoeng, Malang e.a schit terden door afwezigheid, terwijl afdeelingen als Weltevreden en Meester-Cornelis respectievelijk met slechts 3 en 4 deelnemers uit kwamen, hiervan waren respectievelijk 2 en 1 bureau-officieren en de andere troepenofficieren. Gegeven de garnizoenen Weltevreden en Meester-Cornelis, is dit wel een treurig iets. Weliswaar verkeeren tal van heeren door de hooge kosten in de onmogelijkheid aan de wedstrijden deel te nemen, maar dit argument geldt dan toch alleen voor de gehuwden en al is het percentage ongehuwden tegen woordig gering, in groote garnizoenen ais die waarvan sprake is, is toch nog een ruim aantal celibatairen. Vreemd doet het daarbij aan, te zien, dat het geenszins de jongsten zijn die uitkomen, wat toch verwacht zou mogen worden, maar dat het meerendeeis de ouderen zijn, die blijken geven nog jeudig vuur te bezitten. Naar werd vernomen verscheen tijdens de wedstrijden een artikel in de „Locomotief," waarin werd gewezen op de financiëele be zwaren o.a. dat de minderen geen M. I. genieten en de officieren op geenerlei wijze worden tegemoet gekomen in de te maken on kosten. Wellicht zou de redactie van dit tijdschrift er toe kunnen besluiten dat artikel op te vragen en in de rubriek „Uit de pers" op te nemen. Vermelding verdient het feit, dat de afdeeling Soerabaja met niet minder dan 6 deelnemers uitkwam, welke allen blijken gaven van goed te hebben geoefend en dan ook veel succes hadden. Veel resultaat, voor wat betreft meerdere deelname, mag worden verwacht van den invloed der dames. Indien deze er toe besluiten hunne echtgenooten naar oefeningsavonden te vergezellen, vervalt het motief, dat ze hunne wederhelft niet alleen thuis kunnen laten. Wordt er meer geoefend, dan zal de deelname ook grooter worden. Salatiga was aanwezig, zoodat, niettegenstaande het wegblijven van andere afdeelingen, het aantal gelijk was aan vorige jaren. Deze wisseling heeft in zooverre haar voordeelen, dat er tal van nieuwe gezichten onder de deelnemers waren, een bewijs, dat de schermsport in ons leger meer beoefenaars begint te trekken. 213

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 107