Van Alles Wat. Febr. 1916.] Door de „huidige tijdsomstandigheden" was de Marine ook dit jaar niet vertegenwoordigd, hetgeen zeer te betreuren is. Het be tere onderwijs in patria en met kortere onderbreking genoten, is oorzaak, dat de Landmacht over 't algemeen heel wat van de Marine kan opsteken, Of het schermen voor- dan wel achteruit is gegaan, is moeilijk te beoordeelen; in ieder geval waren er onder de jongeren, die blijken gaven aanmerkelijke vorderingen te hebben gemaakt. Het floretschermen vereischt aanzienlijke verbetering; er zijn slechts enkelen, die werkelijk „floret" schermen; de kwaliteit van het „sabel" schermen is veel beter. Goed onderwijs, waarbij ook ter dege op de lichaamshouding wordt gelet, is het aangewezen middel. Het secondeeren was beter dan verleden jaar, zoodat men zich in de toekomst niet meer kan excuseeren wegens niet deelname omdat het secondeeren zoo slecht is." Trouwens bij het „slechte secondeeren" behaalden toch de sterkste schermers de prijzen, zoodat dit motief nooit waarde heeft gehad. Nog valt er te verbeteren en worden hiervoor in 't bijzonder aan bevolen onderlinge wedstrijden en z.g.n. assauts d entrainements. Een verblijdend verschijnsel was, dat een ieder in schermkleeding verscheen, al schijnen sommigen nog niet doordrongen te zijn van de noodzakelijkheid om zich - wanneer zij eenige dagen achtereen moeten schermen van meer dan één schermvest te voorzien, waar voor het opnemen van de touché's minder lastig zou zijn. De uitrusting aan wapens was wederom niet schitterend. Niet-uitgevoerde bestel lingen dragen hiervan gedeeltelijk de schuld, maar tijdig getroffen maatregelen hadden toch aan dit euvel tegemoet kunnen komen. De prijsuitreiking voor m.b. d.r.v o. had ditmaal plaats in de militaire sociëteit in verband met feestelijkheden, welke daarbij zou den aansluiten. Na uiteenzetting van het plan, gaven zij zeiven hier aan de voorkeur. Mevrouw van Rietschoten was zoo welwillend de prijzen uit te reiken, hetgeen ten zeerste werd geapprecieerd, terwijl mede tal van officiersdames door hare tegenwoordigheid blijken van belangstelling gaven. Zoowel door den Afdeelings-Commandant als door de afdeeling Magelang waren twee prijzen uitgeloofd. Vooral het eerste stemt tot blijdschap, aangezien het de hoop verlevendigt dat dit goede voor beeld door andere militaire autoiiteiten in de toekomst zal worden ge volgd. De wisselbeker verleden jaar toegezegd, voor de korpswedstrij den geweer, door de officieren van het Xde Bataljon was aanwezig. 214

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 108