Overzicht van Nederlandsche militaire Tijdschriften. [Febr. 1916. duisternis in hoofdzaak slechts is bepaald, dat ze veelvuldig moeten plaats hebben, somt S. op, wat de troep alzoo bij nacht moet kunnen uitvoeren. Eigenlijk is dat alles, wat overdag ook moet kunnen wor den verricht. Naast de ervaringen op strategisch en taktisch gebied, kunnen we ook nog vermelden een artikel op het gebied der militaire ad ministratie. Volgens den kap. kwm. D.J. de Jager is deze admini stratie door de mobilisatie deerlijk in het gedrang gekomen. Wel wat theatraal zegt S. daarom: hoe men al het afschuwelijke van den oorlog ook moge verfoeien, voor onze militaire administratie kan zij zeer zegenrijk zijn (duur gekocht, die zegen. N). S. geeft aan, welke vereenvoudigingen behooren en, zooals thans practisch is gebleken, kunnen worden aangebracht. Thans nog het overzicht van „De Groote Europeesche Krijg." Daarin wordt in de eerste plaats behandeld het September-offensief van de geallieerden, waarvan S. in de vorige aflevering reeds ver meldde dat dit offensief, als gevolg van politieke invloeden, te vroeg tijdig was ondernomen. S. is thans nog versterkt in zijn meening. Een paar duidelijke schetsen geven de bij Loos en in de Cham pagne behaalde voordeelen aan. Daarna bespreekt S. de operatien aan het Oostfront. Van de Duitsche aanvallen op Dunaburg zegt S. dat dit belangrijk brugge- hoofd tot eiken prijs vóór den winter door de Duitschers wil genomen worden. Vóór wij een maand verder zijn, zoo lezen we dan is Dunaburg wellicht in Duitsch bezit. Deze voorspelling is niet bewaarheid. Voorts behandelt S. de operatiën in Servië en die op het Oosten- rijksch- Italiaansche oorlogsterrein. Ten slotte moge wederom de aandacht worden gevestigd op het militair politiek maandoverzicht. N. 227 I. M. T. 1916. 15.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 121