Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. [Febr. 1916. bovendien valt daarbij allicht een deel van het uit losse stukken bestaand voorpantser uiteen en kantelt de koepel Om dit te voorkomen is het dus noodig het voorpantser beneden waarts te verlengen tot 3 M., terwijl het gewenscht is, den voet daarvan te doen rusten op een horizontale breede plaat, die belet, dat scheuren in de daarboven gelegen betonmassa zich over de on derliggende betonmassa uitbreiden. Tevens moet het geheele voorpantser één geheel vormen dus de samenstellende deelen aan elkander bevestigd en met koud naast elkaar liggeld. De koepelplaat met de opstellingsplaats van den vuurmond moeten veerend op een tap bevestigd zijn. Bij het treffen door een projec tiel geeft de plaat mede en daalt over korten afstand, waardoor zij op het voorpantser komt te rusten, daardoor tevens het inwen dige van de koepel geheel van de buitenlucht en voor scherven, gassen en stukken losge aakt beton afsluitende. De schrijver komt tot de conclusie, dat door den oorlog bewezen is dat de dikte van betondekkingen meer dan 4 M. moet zijn en dat de beton een hoog gehalte aan cement moet bevatten (4 a 500 K.G, cement perM3); metselwerk moet als ondeugdelijk worden Groote forten zijn te vermijden; een verdedigingslinie (gordel) moet z i. bestaan uit: a. een vooruitgeschoven stelling voor Infanterie en lichte Artiller e met scherfvrije dekkingen. b. een linie van torens (30 a 40 Al) van elkaar. c. 50 M. achter b. scherfvrije munitiemagazijnen (2 per toren.j d. scherfvrije onderkomens 150 a 200 M. achter c. e. verbindingsmiddelen. Alles onder de grootst mogelijke aanpassing aan het terrein. Het slot van het zeer lezenswaardige opstel luidt als v?lg^ Die Neigung der Artillerie für die Verwendung schwerer Geschosse mit maszigen Geschwindigkeiten statt der mittleren Kaliber mit sehr hohen Geschwindigkeiten laszt es voraussehen, dasz man weniger an das Erzielen einer groszen Durchschlagswirkung und Brechung des Panzers als vielmehr an eine grosze Quetsch- und Minenwirkung der Sprengladung denkt, urn die Türme bewegungsunfahig zu rnachen. Gerade hiergegen wirkt die Konstruktion nach elastischen system, und sie ist darum geeignet, dem Erscheinen der modernen Ang™[;>- waffen, der Mörser groszen Kalibers, erfolgreich die Stirn zu bieten. i) Omtrent de vernieling van eenige Belgische koepels zegt de schrij ver Die ganze Panzerung zeigte keinerlei Spuren von Geschoszaufslagen Oder g^ Löcher! dfe für den Sturz der Türme eine andere Erklarung zulas- sen würden." 229

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 123