Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Febr. 1916. voorbeelden uit de praktijk gegeven worden van het optreden van Oostenrijksche genietroepen. De schrijver van het artikel wijst op de noodzakelijkheid om bij opleiding van genietroepen, zoowel de technische- als de militair- psychologische eischen in het oog te houden, waarbij alle over drijving naar de eene, schade doet aan de andere zijde. Uit de voorbeelden, zegt de schrijver, blijkt, dat de Ausbildung (te vertalen door opvoeding) als „soldaat" op den voorgrond be hoort te staan In dit verband zij eens gewezen op het te betreuren reit, dat ten onzent de genieofficier het grootste gedeelte van zijn diensttijd buiten het Korps Genietroepen doorbrengt en vooral, dat uit Neder land komende jonge officieren - soms voor jaren lang—opeen bureau worden geplaatst, instede van hen eerst bij het Korps tot troepenofticier te vormen.ij- Te vermelden is verder een artikel, dat nog vervolgd wordt, over financieele oorlogsvoorbereiding. Vervolgens een kort artikel "Der Luftkrieg im Gebirge", waarin gewezen wordt op de moeilijkheden en groote gevaren van het vliegen in bergterrein. Kom besluit zijn artikel over de „Binnenlijnen" en wijst op het gewicht van den factor „afstanden". Laat de binnenlijnpartij de gescheiden deelen des vijand te dicht tot elkaar naderen, dan speelt hij hem in de kaart en loopt gevaar tusschen de tang te raken. Groote afstanden intusschen, stellen zware eischen aan de bewegingsvaardigheid van het gros en aan het uithoudingsvermogen der defensieve groepen. De schrijver geeft in het kort meerdere voorbeelden van operaties op de binnenlijn, waarvan 1814 altijd een pracht-voorbeeld zal blijven. Het volgende zij woordelijk aan het artikel ontleend mir scheint, dasz die Verhaltnisse der inneren Linie zu den taglichen Erscheinungen des Krieges im groszen, wie im klei nen gehören. Ob der Führer über die Verwendung seiner Kompag- nien, Bataillone, Regimenter, Brigaden usw der Oberbefehlshaber über die Verwendung seiner Armeen sich zu entscheiden nat oder ob ein Staat sich von zwei Seiten bedrochtsieht: in allen Fallen sind die Leitmotieve für die Erwagungen und Entscheidungen die gleichen; das Wesen der Sache ist von derselben Art, nur ïhr Umtang ist im einzelnen Fall verschieden." Ten slotte wordt ter lezing aanbevolen het opstel „Kriegsphilo- sophisches", waarin vóór en tégen van den oorlog behandeld wordt 239

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 133