Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. [Febr. 1916. met de karabijn, geheel of desnoods gedeeltelijk met een pistool of revolver bewapenen en wel om ordonnansen in staat te stellen zich te weer te stellen. Een bajonet acht hij onmisbaar, desnoods is de sabel daartoe in te richten, door het gevest aan den onderband en de kling op 1/3 der lengte aan den bovenhand, te bevestigen. Ten slotte bepleit hij het dragen van den sabel aan de rechter zijde, omdat, indien zij aan de linkerzijde hangt, het trekken daar van bezwaarlijk is, Bij de Nederlandsche cavalerie is met het rechts dragen een proef genomen met, naar we vermeenen, ongunstig resultaat. Wij voor ons vonden de methode zeer aanbevelenswaardig, alleen het opsteken was een heksentoer, doch dit is o.i. maar bijzaak. -ij- Lezenswaardig is verder de Chronique des Etats-Unis Uit den brief blijkt, dat ook in Amerika de landsverdediging niet op rozen gaat. De vredespartij is tegen elke uitbreiding van leger en vloot, omdat daardoor de kans op verstoring van den vredes- slaap grooter zou worden. De z,g. progressisten streven integendeel naar versterking, die geenszins overbodig genoemd moet worden. Een tusschenpartij, die van den reeds alom zooveel ellende ver oorzaakt hebbenden „gulden middenweg", wil wel wat aan de zaak doen doch eigenlijk toch liefst zoo weinig mogelijk en denkt dat de noodig militaire kennis wel op de scholen kan worden bijge bracht. u Onlangs is opgericht het z.g. American Legion, welks leden zich verbinden om in oorlogstijd op te komen, doch zich in vredestijd niet oefenen. De bedoeling is om op deze wijze een soort reserve van 250000 man te verkrijgen, bestaande le uit oud-soldaten, 2e. uit oud-marine personeel en 3e uit personen, die uit hoofde van hun beroep in oorlogstijd wellicht diensten zouden kunnen bewijzen (slagers, bakkers voerlieden, koetsiers, electriciens, eigenaars van voertuigen, motorbooten, vliegtuigen enz.) Intusschen is én blijft versterking van het actieve leger urgent; de Philippijnen eischen minstens 4 regimenten inf., 2 idem cav., 1 idem bergart. en 24 compn. vestingartillerie, maar vooral zijn veel actieve troepen noodig geworden door het Panamakanaal en voor het met het kanaal als één te beschouwen Hawai. De kanaalzone eischt 3 regimenten inf., 4 esk cav., 1 groep veld- art. en 18 compn. vestingart., terwijl voor Hawai noodig zouden zijn: 6 regimenten inf., 1 id. cav., 1 id. veldart. en verder de noodige vestingart. De Fransche kroniek houdt zich bezig met voor- en nadeelen van aanval en verdediging. 241

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 135