Febr. 1916.] Tactische Oefening op de kaart. 4e Serie. die van de Hoofdmacht, dus ongeveer 2 K. M. achter laatstgenoemde afdeeling V. V. 201 (1) Onderdeden van den A. T. werden niet bij de Voorhoede inge deeld, ook van de toevoeging van een V. S. V. V. 66 (5) werd afgezien, aangezien een Hd. V. toch eerst op last van den A. B. wordt opgericht, als zich inderdaad een ernstig gevecht ontwikkelt, en het aantal gekwetsten zulks noodzakelijk maakt. Daar voorts een Hd. V. onttrokken moet zijn aan het werkzaam artillerievuur G H. 137 (3) zou toevoeging van een V. S. aan de Voorhoede de noodzakelijkheid kunnen medebrengen, dat deze Geneeskundige Afdeeling, alvorens tot de oprichting van eene Hd. V. over te gaan, over zekeren afstand zou moeten terugmarcheeren, hetgeen weinig aanbevelenswaardig is, en o.a. de ontwikkeling van de eigen Hoofd macht op het meest kritieke oogenblik zou kunnen vertragen. Met inachtneming van de tactische verbanden en de in V.V. 67 aangegeven afstanden zou de marschformatie van de Voorhoede als volgt mogen worden aangenomen: Voorste Cav. patrouilles. 500M. Gros Voorhoede Cav. waarbij 1 motorwielrijder, 1 tot 5 K.M. Inf. spits (1 sectie van Inf. 1 X onder bevel van een Luitenant, waaraan toegevoegd 2 wielrijders van Inf. X), 500 M. Voortroep, in de volgende marschorde: Staf Inf. X (zonder G.T.), waarbij de Cdt der sectie Mitr., 3 sectiën van Inf. 1 X, 1 sectie Genietr. met G.T. 1 sectie Mitr. (alleen gevechtsechelon en personeel G.D.), Inf. 2. X, G. T. Inf. 1 en 2. X, Staf. Br. 1 (zonder G. T.), waarbij de Cdten van Mitr. 1 en de sectie van Art. 1 Vd. 1 a 1.5 K.M. Hoofdtroep, in de volgende marschorde: Inf. 3 en 4. X, G.T. Inf. X (waarbij Staf G.S.), 1 sectie Genietr. met G.T., Mitr. 1 1 sectie) (alleen gevechtsechelon en personeel G.D.). Inf. 1 XX, 1 sectie van Art. 1 Vd. (zonder 2de Afd. G.T.) Inf. 2, 3, XX, G.T. Inf. XX, G. T. Mitr. 1, 2de Afd. G. T. sectie Vd. Art. A.B. met Staf en Art. Cdt. 1.5 a 2 K.M. De afstanden, bedoeld in V.V.168 (1), zijn hier buiten beschouwing gelaten. 248

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 142