Febr. 1916.] Tactische Oefening op de kaart. 4e Serie. den eigen toestand te verkrijgen (V. V. 81 (1)), hetgeen moet worden verhinderd. De voornaamste naderingswegen voor den vijand naar de eigen Hoofdmacht zijn de van Kg. Karangdjati naar het Z. en het O. voerende verharde wegen, terwijl verder tusschen deze wegen alsmede ten W. van eerstbedoelden verharden weg de aanwezigheid van eenige rijpaden gelegenheid biedt tot den eigen hoofdmarschweg door te dringen, althans deze waar te nemen. Het is echter voor de Voorhoede ondoenlijk al deze naderingswegen zorgvuldig af te sluiten, zonder de Voorhoede zóó ver te verspreiden, dat het tijdig aantrekken van zijwaarts van den hoofdmarschweg opgestelde veiligheidsafdeelingen bij het vervolgen van den marsch na de rust geen vertraging zou veroorzaken. Zelfbeperking is dus geboden: bezetten van de voornaamste nade ringswegen, verder het terrein waarnemen van af uitzichtbiedende punten en patrouillegang, in het bijzonder door de Voorhoede Cavalerie; aan de hand van deze overwegingen wordt door den Voorhoede Cdt. het volgend bevel uitgegeven: le Brigade. PI. 19 verharde weg Kalialang Ambarawa, No. 15— 1— '16. 11.20 v. m. BEVELEN voor de VOORHOEDE. 1. Zwakke vijandelijke ruiterij is 10 v. m. door de Zelfstandige Cavalerie in Kg Toentang in Z. richting teruggeworpen. 2. Eigen Hoofdmacht, die met het hoofd pl. 17 heeft bereikt., zal tot 12. 15. n. m. groote rust houden. 3. Voorhoede zal rust van Hoofdmacht be veiligen. 4. Voorhoedecavalerie patrouilleert tot aan de lijn Soember Willem I Soemoeroep Madja. 5. Voortroep houdt ter plaatse halt, 1 comp. Inf. Voorpostendet. No. 2 ter hoogte van T. 510.6. plaatst o.m. observatiepost op den G. Kendalisada (optisch te verbinden met brug verharde weg over K. Kebon Kliwon). 6. Hoofdtroep houdt ter plaatse halt; 1 comp. Inf. Voorp. det. No. 1 in Z. rand Kg. Bergas Kidoel; 1 comp. Inf. Voorp. det. No. 3 aan driesprong verharde wegen 250Ü M. ten O. van Karangdjati. 250

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 144