Febr. 1916.] Het vonnis van den Krijgsraad van 16 October 1915 en de Sententie van het Hooq Mil. Gerechtshof van 17 Dec. 1915 in zake de opname van het Inlandsche pers van enkele uit hun verband gerukte zinnen tot vijandige gevoelens kan hebben opgewekt; Overwegende, dat na te noemen getuigen in het gerechterliik onder zoek onder eede gehoord in hoofdzaak hebben verklaard- 1. Schuyt, chef van de firma G. Kolff Co, dat het Indisch Militair Tijdschrift, waarvan beklaagde redacteur is, op de persen van G. Kolff Co wordt gedrukt; dat beklaagde die sinds het eind van 1914 redacteur van genoemd tijdschrift is, die artikelen, die hij wil, dat daarin opgenomen wor- den naar de drukkerij van Kolff Co. zendt en dat deze vennoot schap, wat genoemd tijdschrift betreft, beklaagde geheel vrij laat om orders aan die drukkerij te geven, welke orders zonder meer worden nagekomen; dat zulks stilzwijgend overeengekomen is; dat de verspreiding door de firma Kolff Co. geschiedt nadat beklaagde op een volgbriefje of op een proefvel of in een expeditie- boekje heeft doen blijken, dat daartoe kan worden overgejaan dat o >k dienaangaande dus beklaagde last geeft, dat óe verspreiding te Batavia door loopers en elders door de S^btedt over de ongeveer 1000 abonne's waaronder een vijftal Inlandsche officieren, dat o ik het in rechten aan getuige vertoond Februari 1915 nummer van genoemd tijdschrift is gedrukt en verspreid als boven aange geven en dat de verspreiding plaats vond ongeveer 15 Februari 2. van Veen, dat hij hoofd van het personeel is der drukkerij van G. Kolff Co en dat hij heeft te zorgen, dat alles, wat als drukwerk daar binnen komt, behoorlijk en trouw naar de copie wordt gedrukt. dat, wat betreft het Indisch Militair Tijdschrift hij rechtstreeks bevelen ontvangt van den kapitein Muurling, die de redacteur is en dat de firma Kolff Co. dezen beklaagde, voorzoover het ge noemd tijdschrift betreft, vrije beschikking over de persoon heeft ver leend, dat ook het getuige in rechten vertoonde Februari-1915-nummer van genoemd tijdschrift met het daarin voorkomend artikel „Kromo Buiten" op de aangegeven wijze is gedrukt op last van beklaagde, doch dat hij niet meer weet, in welken vorm deze last gegeven werd, dat hij maandelijks de verzending yan de exemplaren leidt en dat die te Batavia door joep'ers cn elders door de post geschiedt, dat hij daartoe de loopers en de wagen, die de afleveringen naar de post brengt, uitzendt, 264 BEKENDE ARTIKEL VAN ASYMPTOOT IN HET I.M.T.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 158