de nieuwe eischen) is ingeschoten, na de korrelverplaatsing (wij ziging) vrijwel normaal schiet. 5°. Na de korrelverplaatsing (wijziging) moet het geweer nog maals worden ingeschoten en het schijfbeeld in een verzamelstaat worden aangeteekend en bewaard (en bijgehouden) bij de com pagnie, n.l. de kleine afwijking, die het M.T. dan nog mocht heb ben en den rechthoek, waarbinnen de schoten vielen, zoodat de compagnies-commandant aan de hand hiervan de schietvaardigheid van den gebruiker kan beoordeelen (en men de hoedanigheid van het geweer, om zoo te zeggen, voor zich heeft liggen). 6°. Nu en dan worde weder op een ringschijf gevuurd, waar door het den compagnie's-commandant nog gemakkelijker worde gemaakt de schietvaardigheid te beoordeelen van hen, die steeds grootendeels mis schieten op de kleine doelen, en deze militairen dan zoo noodig apart te laten oefenen. 7°. De spierbundels benoodigd bij het verrichten van den aan slag moeten kort, doch dikwijls (nagenoeg dagelijks) worden ge oefend door aanslagoefeningen en gymnastiek met het geweer. Ieder man moet goed het zoogenaamde „gestreken korrel" kunnen nemen, en weten en begrijpen, voor wat betreft de afstanden van 203 tot 400 meter, op welken afstand hij vizierschot heeft („prac- tisch" volgens Aanhangsel S.V. op 240, 330 en 430 meter). 8°. De geweren moeten (afgescheiden van het daaromtrent in het S.V. voorgeschrevene) éénmaal per jaar worden beproefd (in geschoten), bij voorkeur met serie's van 7 schoten. 9°. Bij het bezit van dergelijke goed ingeschoten en vrijwel normaal dragende geweren wordt het vertrouwen van den soldaat in zijn geweer gevestigd, zijn belangstelling in zijn schietuitkomsten aanzienlijk vermeerderd, zijn moreel verhoogd, zoowel bij aanval als verdediging, terwijl de schietvaardigheid van den troep en de schietuitkomsten aanmerkelijk zullen verbeteren. F. Oberstadt. 1) Een en ander gelde ook voor de Buitenbezittingen en in beginsel ook voor de karabijnen. 148 Febr. 1916.] Bokschutters, Inschieten van geweren (c.q. kara bijnen); Verhooqing van schietvaardigheid en SCHIETUITKOMSTEN BIJ DEN TROEP.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 26