Febr. 1916.] De aanval door de eerste stormcolonne op het de tweede stormcolonne blijvend bezet werd. Het regiment zette daarop de beweging voort tegen de Bismarck- en Iltisbatterijen, welke bij het aanbreken van den dag in zijne handen vielen. 2. Voorbereiding van den stormaanval. Den 6den Nov., te 7 u. n.m., werd de schrijver, als zijnde aange wezen tot commandant der 1ste stormcolonne, bij zijn bataljons commandant, Majoor Nakajima ontboden, om de noodige instructies en mededeelingen te ontvangen. Alvorens zich naar dezen te be geven, riep hij de groepscommandanten van zijn peloton bijeen om hun de volgende bevelen te geven: 1. De manschappen der stormcolonne moeten zoo eenvoudig en licht mogelijk gekleed en uitgerust zijn. De ransels worden achtergelaten. Iedereen is voorzien van een dagration beschuit en den eetketel, op de voorgeschreven wijze mede te voeren Hemd en onderbroek moeten zoo zindelijk mogelijk zijn. Zakboekje en alle andere bescheiden en documenten blijven in de schuilplaats achter. Alle onderofficieren en manschappen dragen een witten band om den linkerbovenarm. 2. Het geweer met bajonet, de kleine schop en 210 scherpe patro nen per man worden medegenomen. De groepscommandanten dragen een witten doek om den hals. Allen zijn voorzien van eene kleine nationale vlag. Op het bataljonsbureau ontving de commandant der stormcolonne van den kapitein der genietroepen Uyehare en van den kapitein der infanterie Oki inlichtingen betreffende inrichting en samenstel ling van de aan te vallen sterkte en aanwijzingen omtrent de maat regelen te nemen na het binnendringen van de schans. Behalve over zijn eigen peloton kreeg de commandant der stormcolonne 1) Wanneer de ransel achtergelaten wordt, worden de voorwerpen van wapening en uitrusting, welke men onder geen voorwaarde achter laten wil, zooals munitie, reserve-ration, pioniergereedschap, e.d. gepakt in de seoi bukuro, zijnde een vierkante lap waterdicht doek. De mede te voeren voorwerpen worden in de richting van de diagonaal in den lap gerold, welke daarna over den schouder op den rug gedragen en met de beide einden op de borst vastgeknoopt wordt. 170

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 50