5. Zoodra het peloton de schans genomen heeft, zullen de verken ners de verschillende verdedigingsmiddelen opsporen, voor zoover deze niet tot de onder 4 genoemde inrichtingen behooren. Zij verkennen den vijand en berichten daarover. 6. Om in de gracht van de doorloopende versperring en in die rondom de schans af te dalen, voert elke groep inf. eene ladder mede. Vóór de borstwering aangekomen, zal de rechter colonne links en de linker colonne rechts opmarcheeren, zorgende, dat geen open ruimte tusschen de binnenvleugels der aldus gevormde tirailleurliniën ontstaat. 7. Wanneer het peloton de borstwering bezet heeft, zal de soldaat lste klasse Nagashima zulks met de lantaarn op de afgesproken wijze naar achteren berichtenslaagt het peloton er in zich te handhaven, dan zal hij ook dit met de lantaarn berichten. In verband hiermede zal Nagashima vóór den afmarsch zich overtuigen, dat het element der lantaarn niet uitgewerkt is, opdat de seingemeenschap verzekerd zij. 8. De commandant der stormcolonne marcheert bij de rechter co lonne. De soldaten lste klasse Ogata en Yashima en de soldaat 2de klasse Ikeda melden zich bij hem als ordonnans. Aan deze bevelen werden nog de volgende opmerkingen toe gevoegd 1. Indien de commandant valt, neemt de oudste groepscommandant zijne plaats in en zoo vervolgens. Wat er ook gebeuren moge, wij zijn vastbesloten ons doel te bereiken. 2. Het is noodig alle bewegingen zoo gedekt mogelijk uit te voeren; eens door den vijand opgemerkt, moeten wij krachtig en on stuimig doortasten. Het bovenstaande werd door de groepscommandanten aan de manschappen medegedeeld; een ieder nam zich voor al zijne krach ten in te spannen om de opdracht uit te voeren. De beide gra naatgeweren en de loopgraafmortier werden in stelling gebracht en het wachten was nu alleen nog maar op de ladders, welke echter weldra verschenen, zoodat de troep te 1 u. v. m. zich in beweging stellen kon, na de horloges met dat van den commandant gelijk gesteld te hebben. Het was lichte maan, doch bewolkt, zoodat de nacht donker was. In de richting van de nevenafdee- 175 MIDDELSTE FORT VAN DE STELLING VAN TSINGTAO. [Febr. 1916.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 55