de Telegraafafdeeling van de Legercavalerie. [Febr. 1916. medegevoerd moeten worden om defect materieel van de telefoon patr. snel te kunnen verwisselen. Behalve de reeds genoemde 6 K. M. kabel zou dit materieel kunnen bestaan uit: 2 telefonen met tasch, 2 batterijen, eenig klein gereedschap. Uit dezen voorraad zou men ook kunnen putten om voor speciale opdrachten (i) in staat te zijn aan een gedeelte van de L. Cav. het hoog noodige materieel te kunnen toevoegen. (2) Dit materieel zou in zoo'n geval moeten vervoerd worden, zooals nu bepaald is voor de bereden telegrafisten, dus niet op een pakpaard. Ad. 2. Dit behoeft niet veel toelichting. Een pelotonscomman dant mist nu 1 a 2 maal in de week een Eur. wachtmeester (dik wijls de eenige bij een peloton, vooral in den West-moesson) of korporaal en eenige van zijn manschappen, hetgeen de opleiding niet bepaald ten goede komt. Verder wordt de frontsterkte van onze zwakke eskadrons in het gevecht weer met 6 man verminderd (bij den bestaanden toestand zelfs met 12 man), zooals hier voor, sub B reeds werd opgemerkt. Ad. 3. Deze luitenant van speciale diensten zou het commando moeten voeren over de twee Madsenafdeelingen van de veldeska- drons en de telefoonpatrouille, samengevoegd tot een z.g. „technisch peloton", dat als zoodanig ook in de „Ordre de Bataille" van de L. Cav. ware op te nemen. Gedurende de grootere oefeningen van de L.Cav. in 1915 werd steeds een dergelijk peloton geformeerd, welke formatie voor de hand ligt en m.i. goed voldaan heeft. Waar het kon, werd een officier als commandant aangesteld, indien er toevallig een beschikbaar was. In gevallen, waarin beide Madsen afdeelingen werden gebruikt, deed zich ook herhaaldelijk de behoefte 1) Dit zal niet dikwijls voorkomen, maar in zoo'n geval heeft de Cdt. van zulk een afdeeling om de boven, sub A vermelde, redenen, in den regel meer last dan plezier van de toevoeging eener geheele telefoonpa trouille volgens de bestaande formatie. 2) In geval, zooals door mij is voorgesteld, de bereden telegrafisten niet van telefoonmaterieel zijn voorzien. Hebben zij dit wel, dan kan men twee van hen met twee helpers voor dit doel detacheeren. 195 I. M. T. 1916. 13.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 79