de Telegraafafdeeling van de Legercavalerie. [Febr. 1916. 2 Eur. wachtmeesters, 6 Eur. en Inl. geweerruiters, 4 Inl. geleiders munitiedraagpaarden, 16 paarden. 1 telefoonpatrouille 1 Eur. wachtm. of korporaal, 2 Eur. telefonisten, 2 Inl. heipers, 1 Inl. geleider pakpaarden, 7 paarden, 4 Eur. reservetelegrafisten op gevorderde paarden in oorlogstijd. .Dit peloton, dat steeds op sterkte moet worden gehouden, zou dan 3 Eur. wachtm., 15 minderen (bij mobilisatie 19 minderen) en 23 paarden (bij mobilisatie 27 paarden) tellen. Het peloton kan administratief bij een van de veldeskadrons ingedeeld worden en zou teneinde de manschappen ook zooveel mogelijk als cavalerist te blijven oefenen— de theoretische en practische oefeningen van dat eskadron gedeeltelijk kunnen volgen, voor zoover de tijd, benoodigd tot de opleiding van het peloton tot zijn speciale taak, zulks toelaat. Het voordeel, dat alle madsenschutters door één officier worden opgeleid nu staan zij zelfs buiten het pelotonsverband springt hierbij dadelijk in het oog en lijkt me deze opleiding zelfs zóó noodig, dat ik het wenschehjk acht om alle madsenafdeelingen van de cavalerie, gedurende het tijdvak loopende van 15 Nov. tot 1 Mei, bij dit peloton hunne opleiding (c.q. herhalingsonderricht) te doen ontvangen. Na afloop hiervan zouden de madsenafdeelingen van de buiten eskadrons weder naar hun eskadron terugkeeren om verder in hun eskadronsverband te worden geoefend. Verder zij nog hieraan toegevoegd, dat alle manschappen van de telefoonpatrouille grondig voor seinen met lampen, vlaggen en spiegels dienen te worden opgeleid, waarbij hier terloops moet worden op gemerkt, dat de „Handleiding Optischen Seindienst"' hiervoor veel te onvolledig is. Ik zelf heb voor dat doel veel nut getrokken -uit de „Instruction du 22 janvier 1913 relative au service de la télé- graphie optique," die veel vollediger is. 197

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 81