Uit de Practijk. [Febr. 1916. moeten zijn; doch dan zie ik de weinige deelnemers reeds geheel verdwijnen en daarom b.v. f4.—hoewel er nog wel een beter middel is om deelname te bevorderen, n.l. populair maken. Bij den wedstrijd in het schermen zijn op elk wapen voor de winnende ploeg (3 man) f 22.50 in uitzicht gesteld, dus per man f 7.50 dit is veel te veel, vooral voor sabel en floret, op welke wapens onze schermers in doorsnee lang geen helden zijnintegendeel,'t is akelig om te zien, wat voor schermen versleten wordt; de secon danten ontvangen in den regel evenveel touché's als de schermers 1 Bij de individueele wedstrijden zou ik nog veel meer willen snoeien; maar dan ook véél meer deelnemers toestaan (zie punt b) en niet 1 per korps, en dan nog wel aangewezen uit degenen, die de korpsploeg uitmaakten; deze menschen zijn immers reeds in de gelegenheid een prijs te behalen! Ik noem de gevolgde regeling dan ook gewoonweg uitsluiting van deelneme inplaats van opwek king daartoe. Gymnastiek levert op één prijs van f 10.— voor den winner. Van elk korps l deelnemer; voor dit garnizoen wordt dat een concurentie van acht heele deelnemers, en dan voor twee oefeningen aan den rekstok, waarvan 1 vrij (waarvoor dus te voren geoefend kan zijn) tien harde guldens cadeau krijgenJa, theoretisch beschouwd is de bedoeling duidelijk. De 3 deelnemers, welke aangewezen worden voor den wedstrijd tasschen de korpsen zijn de besten van hun Baton. (Batt'i. enz blijkende uit hun winnen bij de korpswedstrijden. Van deze 3 besten wordt weer de allerbeste in de gelegenheid gesteld aan den individueelen wedstrijd deel te nemen; mén krijgt dus daarbij gymnasten van het zuiverste water en prestatie's naar rato. Doch men ga eens na, of in de practijk die „besten-theorie" altijd opgaat; trouwens, de wedstrijd zelve bewijst wel van niet, of er zouden slechts zeer weinig gymnasten zijn of te maken zijn in ons leger, en dat is toch niet zoo. Waarom ik dan zoo beknibbelen wil? Wacht even, een nog sterker smekend voo'beeli. Individueele wedstrijd in het schermen; 7 deelnemers op elk wapen toegestaan, beschikbaar respectievelijk voor geweer, sabel en floret, één prijs ad f 10.ad f 12.50, ja zelfs ad f 15.— Is het niet om van om te vallen! De winner trekt drie partijen (en wat voor!) bij het afvalsysteem, dat gewoonlijk toege past moet worden, in verband met den tijd en krijgt daarvoor o.a. op floret f 15 terwijl hij met f 5. - ook gelukkig zou zijn. En nu, waarom ik zoo aan het snoeien ben. Wel, om aan het vereischte onder punt b beter te k unnen voldoen, want ik neem stilzwijgend aan, dit niet velende da arin gestelde vraag bevestigend zullen biantwoorden, ook al in verband met de bovengenoemde aaitillen toegestane deelnemers. Want wat zien wij als een vast verschijnsel? Een stuk of wat 203

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 87