Nagekomen Stukken. [Febr. 1916. detacheeren bij de opnemingsbrigade te Bandoeng en om met veel aandacht te bepalen de veelhoeken, die door hen in den detachee- ringstijd in kaart moeten worden gebracht. B. flanDuIIing der Remonte. Naar aanleiding van het entrefilet van M. in de Januari-aflevering bver de importen van griffins uit Australië door de Batavia-Buitenzorg Wedloopsocieteit vermeen ik het volgende te moeten mededeelen. Niet alleen de B.B.W.S. doch ook de wedloopsocieteit Semarang en bij voldoende deelname die te Sidho-Ardjo, Malang, Djokja en missschien te Bandoeng, laten griffins uit Australië komen. Semarang laat griffins komen a f 500 per stuk van 1.47 M. Voor ik verder ga de definitie van een griffin. Een griffin is een paard, dat door een wedloopsocieteit wordt geimporteerd, nimmer in een ren heett geloopen, doch dat in een bepaalde meeting uitgeschreven door die sociëteit in een of meer daarvoor bestemde nummers moet uitkomen. Waar ik nu van ter zijde heb vernomen, dat de aanvulling van remonten in deze tijden een duistere toekomst tegemoet gaat, ware het wenschelijk door de Chefs der Artillerie en Cavalerie te doen nagaan onder hunne officieren, wie hunner één of meer griffins onder goede leiding zouden willen trainen. Ik weet bijv. in mijn omgeving 5a6 officieren, die zulks gaarne zouden willen doen. Deze officieren, laat ik zeggen 30, schrijven al naar mate van hunne garnizoenen,- welke zouden kunnen zijn Batavia, Tjimahi, Salatiga, Malang— bij de dichtst bijzijnde wedloopsocieteit op hun naam, voor rekening van het Gouvernement, voor 2 of 3 griffins in. De paarden worden door de inschrijvers voorbereid en bereden in de nummers, waarin zij in de meeting moeten uitkomen. Waar we dan bijv. velden zouden krijgen van 10 paarden, zal de desbetreffende sociëteit zeer zeker afzonderlijk griffinraces voor officieren willen geven. Op die manier zal het Gouvernement jaarlijks een welkome aanvulling van ±60 a 70 bruikbare paarden krijgen. Bovendien zijn er nog de volgende voordeelen aan verbonden: le Het Gouvernement riskeert niets, de paarden worden op Java aangekocht. 2e Herleving van de rensport. 3e De officiers doen ruime kennis op van renrijden, entrainement etc. Na afloop van de meeting, waarin zij moeten uitkomen, worden de griffins gezonden naar het Remontedepot om na kort verblijf aldaar bij de Korpsen in africhting genomen te worden. 255

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 149