Het schieten van onze Infanterie. [Juli 1916. ad 14 en 15. Het Engelsche leger heeft schietscholen in Hythe (Engeland) en Pachmarhi (Britsch-Indië), ten doel hebbend: a. opleiding van officieren en onderofficieren als schiet-instructeurs (zoowel voor geweer als mitrailleur), het leeren van de grondregels van de vuurtactiek. Het demonstreeren van de vuuruitwerking en de waarde er van onder verschillende omstandigheden. b. officieren in de gelegenheid te stellen voldoende kennis te ver werven van den wetenschappelijken kant van het Infie vuur en van buitenlandsche vuurwapens en schietvoorschriften. c. proeven te nemen met handvuurwapenen en hunne munitie. d. in studie te nemen alle vraagstukken betreffende handvuurwa- pens, munitie en vuurtactiek en uitvindingen op dit gebied te onder zoeken. het in studie nemen van en voeling houden met voorschriften, vuurwapens, methodes en ontwikkeling in buitenlandsche legers. In de Februari-afievering van het I. M. T. geeft de Kap. Oberstadt zeer belangrijke wenken over het inschieten van de geweren en de verhooging van de schietvaardigheid, terwijl de Kap. v. d. Meyden interessante mededeelingen doet over het schieten op vliegtuigen. Dergelijke onderwerpen nu overgelaten aan het prijzenswaardig initiatief van enkele officieren - behooren aan eene schietschool te worden onderzocht en bestudeerd en de resultaten daarvan neer gelegd in een nieuw schietvoorschrift. Is het niet wenschelijk gelijk in Holland - een monddeksel te vervaardigen, dat tevens den vizier korrel beschermt? ad 16 en 17. Op de schietbaan is in den regel kalmte en geduld ver te zoeken; Kromo loopt er spitsroeden, want een ieder raast en tiert op zijn slecht schieten. Zoolang in ons Leger de vechttactiek alles beheerscht en de schiet- techniek zoo stiefmoederlijk wordt achtergesteld, zoolang zal de schietvaardigheid veel te wenschen overlaten. Zou het geen aanbe veling verdienen voor Luitenants de rubriek III van de beoordeelings- lijst aan te vullen met de vraag: „hoe is zijne geschiktheid als schiet-instructeur?" ad 18. De spoedige invoering van een nieuw schietvoorschrift is van het hoogste belang. 755

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 61