Juli 1916.] Van Alles Wat. een zoo groot aantal blikken is bovendien een ongewenschte uit breiding van de door de compagnieën mede te voeren bagage. Practisch zoude het zijn iedere compagnie de beschikking te geven over een stel stevige in elkaar passende ketels, de grootste van ongeveer den inhoud van een petroleumblik Dat daarbij naar een zoo gering mogelijk gewicht behoort te worden gestreefd, zal wel geen nader betoog behoeven. Zouden derge ijke ketels tevens zijn in te richten voor het vervoer van de thee, dan zou zulks zeker een groot voordeel genoemd kunnen worden. Een eenvoudig toestel om de ketels gedurende het koken op te hangen, bijv. 2 samenklapbare drievoeten met een horizontale staaf, zou dan bijgevoegd kunnen worden. Bedoelde ketels zouden dan tevens zeer goed bruikbaar zijn voor de bereiding van het eten van kleine detachementen, die niet over keukenwagens beschikken. W. J. Lucardie. Kapt. Adjt. Indië Weerbaar. Er heeft zich hier ter plaatse een uitgebreid Comité gevormd, waarin personen van alle landaarden en van verschillenden maat- schappelijken werkkring vereenigd zijn en ook het vrouwelijk geslacnt vertegenwoordigd is, met de bedoeling het daarheen te leiden, dat op den 31sten Augus us a. s. eene openbare bijeenkomst wordt belegd, waar de wenschen, die gaan naar eene energieke en afdoende weerbaarmaking van Nederlan isch-lndië, gelegenheid zullen vinden zich openlijk uit te spreken. Voorzitter van dit comité is de Heer Mr. H. 's Jacob, ondervoorzitter de Heer M. C. Koning en secretarissen de H. H. H. O. Brandon (Parapattan 28) en W. V Rhemrev (Parapattan A. 1 D.) Wanneer de plannen van dit comité een vasten vorm hebben aangenomen, zal daarvan aan de pers mededeeling worden gedaan. Intusschen worden zij, die zich met het comité in verbinding wenschen te stellen, uitgenoodigd zich tot een der secretarissen te wenden, Brieven kunnen geadres seerd worden aan „her Comité Indië Weerbaar te Weltevreden". 792

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 98