Van Alles Wat. Aug. 1916.J eenvoudig den strijd maar aan te binden", staat m. i. te veel op zich zelf en ik vertrouw er ook op, dat het H. B. der N. I. O. V. hiertegen alsnog protest zal aanteekenen. En laten we zeggen „de teerling is nog niet geworpen" en laten we allen lid of geen lid van de N. I. O. V. de handen inéén slaan en zorgen, dat ons I.M.T. bestaan blijft. Laten we de hoofden bij mekaar steken en piekeren over de beste wijze van samenwerken tusschen de beide tijdschrif ten, zonder één van ons, lid of geen lid der N. I O. V., in zijn overtuiging te kort te doen. Kan b. v. niet het volgende tot stand gebracht worden De N. I. O. V. schaft haar eigen orgaan af en plaatst al haar stukken onder haar verantwoording in het I. M. T. Dan komt te gelijk de abonné van het 1. M. T., geen lid der N. 1. O. V. zijnde, op de hoogte van hetgeen er in die vereeniging omgaat. De N. 1. O. V. wordt dan voor haar leden abonné van het 1. M. T. en zendt dan het I. M. T., zooals nu haar orgaan aan haar leden. De abon- né's niet lid van de N I. O. V. betalen 't gewone abonnement aan hun rang verbonden, de leden van de N. I. O. V. betalen hun contributie aan die Vereeniging, welke contributie echter hooger moet zijn dan het abonnement, want lo ontvangen ze daarvoor het 1. M. T. 2o zijn ze toch niet voor niets lid van een Vereeniging, die zich tot doel stelt hun' positie te verbeteren, enz. Wie wat verkrijgen wil, moet er wat voor over hebben en bo vendien ik geloof, dat M der N. 1. O. V. leden niet alleen 't orgaan ontvangen, maar ook nog abonné zijn van het I. M. T hetgeen ik zeer logisch zou vinden. Dus verhooging van onkosten heeft er volgens mijn voorstel voor hen niet plaats. Mijn voorstel mag op een of meer plaatsen mank gaan en on juist zijn, alles is echter voor verbetering vatbaar. Ik heb alleen voornamelijk getracht de uitdrukkingen „splijtzwam" en „teerling werpen" voorloopig hun kracht te ontnemen en ik hoop, dat de Heer Beumer de hem toegeworpen handschoen nog niet op zal nemen, maar zijn krachten mede zal inspannen, opdat de N. I.O. V. en het I. M. T. elkaar de hand zullen reiken. Ceram, 27 Juni 1916. Ie Luit. Inf. 910 A. M. SlEREVELT.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 112