Aug. 1916.J Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. hare verdeeling over verschillende vlootstations De schrijver van het artikel, Hector C. Bywater, meent, dat men in Duitschland vrij al gemeen van opinie was, dat de Britsche vloot, vooral wat de per- soneelkwestie betreft, eenigszins en décadence was, eene opinie, die na de eerste ontmoetingen wijken moest. Hij geeft dan een over zicht van de gebeurtenissen ter zee en besluit met de conclusie, dat de prestaties der Duitsche vloot tot dusverre niet in overeenstem ming waren met de toename van maritieme kracht, die de jaren lang energisch doorgezette vlootpolitiek aan Duitschland gaf. De aflevering bevat verder eenige opstellen van geschiedkundi gen aard, zooals een overzicht der Fransch-Engelsche betrekkingen in de middeleeuwen, enz. In „Progress in aeronautics" wijst de schrijver op de groote voor deden, die de Duitsche vloot van hare Zeppelins kan trekken 1°. voor verkenningsdiensten en waarneming van het vuur. 2°. om te gemoet te komen aan het nadeel van den beperkten gezichts kring der U-booten. Daar de Zeppelins niet, als hydroplanes, aan een minimum snelheid gebonden zijn, waarbeneden zij hun stijgkracht verliezen, maken zij rustiger waarneming mogelijk. De schrijver doet ons kennis maken met een nieuw type „flying boat" van Amerikaansche vinding, een triplane met zes 160 p. k. V. vormige motoren, twee aan twee gekoppeld op 3 schroeven van 15 Eng. voet. De boot is 63 voet lang en 20 breed en wordt door een onderwater-schroef voortbewogen; zij is een zeewaardig vaartuig, zelfs met waterdichte schotten. Wij zullen niet op verdere details van deze machtige machine ingaan. De schrijver van het artikel acht ze niet geschikt voor Zeppelin-jager. De stijgsnelheid zal waarschijnlijk gering zijn en de snelheid (75 mijl per uur) staat beneden die van kleinere machines. Vele kleine hydroplanes acht hij, ook voor raids naar Cuxhaven en dergelijk werk, beter dan enkele groote (doelverdeeling voor de vijandelijke artie,.) De groote vechtmachines zouden tot steun kun nen dienen der kleine hydroplanes, om deze tegen vijandelijke vlieg tuigen te beschermen. Het neerbrengen van een Zeppelin in de Theemsmonding in den nacht van 31 Maart op 1 April is een bewijs, dat ook 's nachts met succes van vliegtuigen is gebruik te maken tot bestrijding van luchtschepen, eene mogelijkheid, waaraan voordien getwijfeld werd. Onder „Sundries" vinden wij vermeld, dat de Japansche marine minister verklaarde, dat dit jaar in aanbouw zullen komen: een slagschip, twee kruisers, een jager, drie onderzeebooten en twee schepen voor speciale doeleinden. Het slagschip zal van het Fuso-type zijn met eene bewapening 926

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 128