Aug. 1916 Tactische oefening op de kaart, 4e Serie. waarde in de eerste plaats voor de mobiele reserve moeten wor den bestemd, en komt dus het Legioen in aanmerking voor het leveren van de detachementen rechtstreeksche dekking. Het kleine detachement Genietroepen is uiteraard niet in staat zelf omvangrijke werken te verrichten, en ware dan ook voorna melijk te bezigen om het werk van gevorderde burgerwerklieden te leiden bij herstelling van aan de baan toegebrachte schade; verder kunnen de Genisten van dienst zijn bij den aanleg van vo renbedoelde blokhuizen, waarbij vrij veel technische kennis gevor derd wordt. De verpleging van de verspreid gelegerde bewakingsdetachemen ten geschiedt het eenvoudigst door aanvoer langs de spoor- en trambaan. Evenwel dient er op te worden gerekend, daarbij voor eenige dagen levensmiddelen op te leggen, terwijl ook een voldoende hoeveelheid drinkwater beschikbaar moet zijn. Voorts is ook toevoeging van eenig personeel van den Genees kundigen Dienst met een voorraad genees- en verbandmiddelen noodzakelijk. Ten slotte is van veel belang de detachementen de beschikking te geven over vuurpijlen voor verlichting en tevens voor alarm seinen. Waagt de vijand zich toch aan eenige onderneming tegen de baan, dan zal hij er in de eerste plaats naar streven de elec- trische gemeenschapsmiddelen te verbreken. p,. Aan de hand van bovenstaande overwegingen vaardigt de Gdt. van het Detachement het volgend bevel uit: Detachement X. Kalialang, 31-1- 16, 8.-n.m. NoMARSCHBEVEL voor den lsten Februari 1916. Troepenindeeling. 1. Vijandelijke Hoofdmacht is tot op een 1. Voortroep. dagmarsch Z. van Pingit teruggeworpen; Cdt. Majoor P. vijandelijke Cavalerie is tot op een dag- Inf. I. III. marsch Z. van Salatiga teruggedrongen. Afd. Geweermitr. Zwakke vijandelijke afdeelingen bereden Cav. 1 peloton. troepen en wielrijders bevinden zich ech- G. 1 sergeant en ter nog tusschen Salatiga en Ambarawa. 8 man. 2. Mijn Detachement is belast met de bewa- -j- i k. m. king van de tram- en spoorbaan v/m S. 2. Hoofdmacht (te- Kalitelon t/m St. Toentang. vens marschorde). 3.7. v.m. in marschcolonne; hoofd der Hoold- Cdt. Majoor Q. macht bij pi. 17. Inf. Ill (—1). Art. 1 sectie Bg. 1) Deze omschrijving is hier uiteraard alleen gebezigd om tot het ge bruik van Blad XXII D. beperkt te blijven. 930

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 132