Aug. 1916.] Tactische oefening op de kaart, 4e. Serie. De verdere door den Det. Cdt. te treffen maatregelen, o.a. tot verbetering der communicatiemiddelen en het verzamelen van ma terialen, worden in de eerste plaats uitgevoerd door de in reserve gehouden troepen. Blijkt tegen den middag, dat geen of weinig kans voor op aan raking met den vijand bestaat, dan worden de voertuigen van den B.T. ter beschikking van de Comp. Cdten gesteld, hetgeen noodza kelijk is ten behoeve van de verpleging. Tegen het invallen van de duisternis wordt de Cavalerie terugge trokken en gelegerd bij den A.T. te Bawen, met de bedoeling haar den volgenden dag op nieuw voor verkenningsdoeleinden te bezigen. De levensmiddelen voor Legioen 2 waren het eenvoudigst per tram langs de baan te vervoeren; is zulks niet mogelijk, dan kan een gedeelte van den V. T. naar Kg. Djamboe worden gezonden, waar de voertuigen van den B. T. hunne voorraden kunnen aanvul len. Voor de overige troepen kan de driesprong Bawen als hoofd- verstrekkingsplaats worden aangewezen. Oeïening Ho. 7. Eene van Semarang in de richting van Pingit oprukkende troe penmacht ter sterkte van eenige Brigaden is gestuit op eene door den vijand bezette, versterkte stelling ter weerszijden van den ver harden weg ter hoogte van pl. 30. Terwijl door de voorste troepen het inleidend gevecht wordt gevoerd, dat later in een vasthoudend gevecht overgaat, ontvangt de Cdt. der 2de Brigade 1 Juli 1916 te 10 v.m. opdracht, met zijne Brigade (uitgerust met draagpaarden), welke zich op dat oogenblik in Ambarawa bevindt, W. waarts van den marschweg uit te buigen en van uit N. richting een omvatten- den aanval te verrichten tegen 's vijands linkervleugel op T. 792.6, welke hoogte door minstens 1 Bat. Inf. en 1 sectie Artillerie is bezet. Gevraagd de maatregelen en bevelen van den Cdt. der 2de Br., aannemende, dat dezen de beschikking is gelaten over zijn geheelen A. T. uitgezonderd de V. T. E. Sieburgh. 932

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 134