Aug. 1916.Schriftelijke vragen gesteld bij het toelatings- Mogelijkheid tot snelle verplaatsing van afdeelingen en per sonen. Minder kostbaar dan andere middelen tot snel vervoer. In de meeste landen ruime reserve aanwezig. Vereischt minder verzorging dan het paard. Bezwaart vrijwel niet den bagage- en den algemeenen trein. Beweegbaarheid van wielrijders buiten de wegen. Samenwerking cavalerie en wielrijders. Gebruik rijwiel voor ordonnansendiensten, 2. Het reizen in Indië. De schoonheid van het Indische landschap. Bezienswaardighe den op Java en elders. Reizen over zee. Reizen per spoor. Andere middelen van vervoer. Indische hotels in de hoofdste den en in het binnenland. 3 Militaire voorbereiding van de jeugd. Bczwaien verbonden aan eene langdurige otfeningsperiode der militie. Bekorting dier periode door vooropleiding van de jeugd. Wenschelijkheid om deze uitsluitend te richten op lichamelijke ontwikkeling en verhooging der schietvaardigheid. Nut van de militaire voorbereiding voor de verhooging van de volkskracht. Het gebrek aan goede instructeurs en het verspreid wonen der bevolking buiten de steden maken eene practische regeling zeer moeilijk, vooral in Indië. Duitsch. Een opstel over een der volgende onderwerpen (D/2 uur). - 1. Eene parade. 2. Militaire kleeding in Indië De tegenwoordige kleeding. De veranderingen tijdens Uwen diensttijd in Indië (bamboehoed, katoenen kleeding, zeildoeksche schoenen). De practische voor- en nadeelen van katoenen en sergen kleeding. 3. Bestuurbare luchtschepen Verschillende hoofdtypes. Toepassing in Duitschland en in an dere landen. Werkingssfeer. Nadeelen tegenover vliegtuigen. Waarde als verkennings- en vernielingsmiddel. De Zeppelinraids naar Engeland. 934

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 136