Studiën) 1916. Engelsch. 1 vraag (1 y9 uur). Een opstel te maken over een der onderstaande onderwerpen (naar keuze). I. De oorzaken van den huidigen Europeesciien oorlog. (te behandelende politieke en economische verhoudingen ge durende eenige jaren vóór den oorlog en de daarin ontstane wijzigingen, welke den krijg hebben doen uitbreken). II. De distributie van brood in Uw garnizoen. (t.b. van waar wordt het brood ontvangen, de in ontvangst name aan het station, de distributie aan de korpsen, de over brenging naar de kazernes, de uitreiking aan den man). III. Beschrijf de verschillende te Batavia voor personen in gebruik zijnde vervoermiddelen. (t.b. de meest gebruikte voertuigen, of ze door bepaalde cate- goriën van personen woiden gebezigd en zoo ja door welke; inrichting, bestuurders, kleeding van de bestuurders, toestand der wegen en regelen voor een veilig verkeer gesteld). fflaleisch. lste vraag. (1 uur) CUer te zetten in Arabisch-Maleisch letterschrift. Kera dengan batang kajoe. Ada soewatoe hoetan di dalamnja banjaq kera doedoeq di atas tjawang kajoe maka datang sa-orang oetas hendaq mengarnbil kajoe hendaq diperboewat pekakas roemah. Telah berapa banjaq diam- bilnja tinggal sabatang kajoe amat besar tiada terbawa olihnja. Maka dibelah olih oetas kajoe itoe diboeboehnja badji. Maka liari pon soedah tengah hari maka ditinggalkan kajoe itoe dengan badjinja. Laloe ija poelang makan karoemahnja. Apabila dilihat olih sa-ekoi kera orang itoe poelang maka ijapon toeroen dari atas pohon kajoe itoe laloe naik ka-atas kajoe jang dibelah orang itoe maka digeraq- kannja maka badji itoepon terbantoen ekornja pon tersepit pada 935 EXAMEN VOOR DE HOOOERE KRIJGSSCHOOL (INTENDANCE [Allg. 1916.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 137