De Herziene Rechtspleging bij de Landmacht. [Aug. 1916. bijlage B. De Plaatselijk Commandant ter standplaats van den krijgs raad te B Overwegende, dat ingevolge op 18 September 19. ontvangen rapport de informatiën in zake A. B. Alg. Stb NoEuropeesch fuselier van de 2e Compagnie 12e bataljon Infanterie te Mr. C. zijn afgeloopen. Gelast, na overleg met den Auditeur-Militair, het bijeenkomen van den Krijgsraad, tegen Woensdag den 2en October 19des voormid dags ten 10 ure. B. den 20en September 19 De Plaatselijk Commandant. De Auditeur-Militair te B legt ten laste aan bovengenoemden beklaagde, dat hij te Mr.C. op den 9en Juli 19.. des n.m. ten 5 ure op den openbaren weg nabij den passer opzettelijk den sergeant F.G.C. Alg. Stb. No... van het 12e Bataljon Infanterie, van wiens meerderheid in rang hij volkomen bewust was en die hem was ge volgd ten einde hem op een daartoe geschikt oogenblik vanwege het zich op den openbaren weg in staat van lichte dronkenschap bevinden, naar de kazerne te dier plaatse te doen brengen, heeft aangegrepen ter hoogte van de borst en hem, onder de woorden, „waar bemoei je je mee sergeant", vier, althans meerdere slagen in het gelaat heeft toegebracht. Onder mededeeling, dat ter terechtzitting geene getuigen of deskun digen zijn of worden gedagvaard of opgeroepen. B. den 20en September 19 De auditeur-militair vd. Heden den 21en September 19.. heb ik J. C deurwaarder enz. 1° beteekend, onder overgave van afschrift, door den Secretaris van den krijgsraad geteekend, aan ABAlg. Stb. Novoornoemd. Sprekende met hem in persoon in het Provoosthuis alhier voornoemd bevelschrift van den plaatselijk commandant ter standplaats van den 831

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 33