De Herziene Rechtspleging bij de Landmacht. [Aug. 1916. Na approbatie door het Hoog Militair Gerechtshof, gepronuntieerd op 2 November 19 De Secretaris. PRO JUST1TIA. VONNIS. De krijgsraad te B. Gezien en geëxamineerd de stukken van den processe in de zaak van den auditeur-militair R. O. eischer tegen A. B. Alg. Stb. No. oud 35 jaar, geboren te Delft, Europeesch fuselier van de 2e Compagnie 12e Bataljon In fanterie te Mr. C. gedetineerd. Gelet op het ter terechtzitting gehouden onderzoek; Gehoord den beklaagde in zijne verdediging, bijgestaan door zijn' raadsman Mr. A. van B, advocaat te B. en de antwoorden op de aan hem gedane vragen; Gelet op de door den anditeur-militair genomen conclusie van eisch strekkende tot schuldig verklaring van den in hoofde dezes nader aangeduiden beklaagde A. B. aan feitelijke insubordinantie en tot veroordeeling onder het aannemen van verzachtende omstandigheden tot een jaar en zes maanden militaire gevangenis onder aftrek van den tijd door hem na zijne arrestatie in voorloopige hechtenis doorgebracht. Overwegende, dat den beklaagde is ten laste gelegd, dat hij te Mr. C. op den 9en Juli 19des n. m. ten 5 ure op den openbaren weg nabij den passer opzettelijk den sergeant F. G C. Alg. Stb. No. van het 12e Bataljon Infanterie, van wiens meerderheid in rang hij vol komen bewust was en die hem was gevolgd ten einde hem op een daartoe geschikt oogenblik vanwege het zich op den openbaren weg in staat van lichte dronkenschap bevinden, naar de kazerne ter dier plaatse te doen brengen, hteft aangegrepen ter hoogte van de borst en hem, onder de woorden: „waar bemoei je je mee ser geant", vier, althans meerdere slagen in het gelaat heeft toegebracht. Overwegende, dat door den getuige F. G. C. sergeant van de 3e Compagnie van het 12e Bataljon Infanterie te Mr. C. Alg. Stb. No. onder eede is verklaard, dat getuige te Mr.C. langs den grooten weg wandelende, beklaagde nabij den passer tegen- Bijlage C. No. 833

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 35