De Herziene Rechtspleging bij de Landmacht. [Aug. 1916. bevindt, daaruit te ontslaan of eenige verzachting in dat arrest aan te brengen. Overwegende, dat de aan beklaagde ten laste gelegde feiten in zoodanig verband staan, dat zij als ééne voortgezette handeling moeten worden beschouwd. Gezien de artikelen 53, f.4, ICO en 210 Crimineel Wetboek voor het Krijgsvolk te Lande, artikelen. 5, 8, 11a en 19 van het K. B. van 19 December 1889 (1. S. 1890. No. 58) zooals dat bij K. B. van 15 Maart 1915 No. 35 (1. S. 1915. No. 355) is aangevuld en gewijzigd, op 370 e. v. van het Reglement op de Strafvordering. Na beraadslaagd te hebben overeenkomstig artikel 193 e. v. der Rechtspleging bij de Landmacht. Rechtdoende op de vordering van den auditeur-militair voornoemd. In Naam der Koningin. Verklaart den in hoofde dezes vermelden beklaagde AB schuldig aan de hem ten laste gelegde en gequalificeerde feiten. Veroordeelt hem ter dezer zake onder het aannemen van verzachten de omstandigheden tot eene straf van militaire gevangenis voor den tijd van een jaar en zes maanden. Bepaalt, dat de tijd na beklaagde's aankomst in de residentie van den krijgsraad, zijnde 18 September 19in voorloopige verzekerde bewaring doorgebracht, in mindering zal strekken van de opgelegde straf Alsdus gevonnist te B den 2en October 19 bij de heeren Mr. C. P. G. President en A. B. C. Kapitein, D. E. F. Kapitein Z. H. Ie luitenant. K. J. Ie luitenant, allen der infanterie, leden van den in 1) De kosten van het rechtsgeding zijn volgens de nieuwe Rechtspleging steeds voor den Lande, terwijl verder bepaald is, dat bij vrijspraak, de krijsraad beveelt, dat de kosten door den beklaagde gemaakt tot dag vaarding en schadeloosstelling van getuigen of deskundigen of tot het bijbrengen van stukken, met uitzondering van de kosten, die de krijgsraad verklaart noodeloos te zijn gemaakt, den beklaagde door het Land worden vergoed, terwijl in zoo'n geval het bedrag der vergoeding bij het vonnis wordt vastgesteld en door den president, zoodra het in kracht van gewijsde is gegaan, een bevelschrift tot ten uitvoerleging wordt gegeven. 835

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 37