Aug. 1916.J Een enkel woord over de mate, waarin zich de kasten, of cantine-geldlaadjes en trommels voornamelijk op rekening van het Europeesche deel der delinquenten komt. Vatten we alle overige vergrijpen tegen het vermogen samen met strafbaar bedrog, voorzoover daarbij mag worden aangenomen, dat winstbejag drijfveer was; dus voegen we valschheid in geschrif te gebruikmaking daarvan, verduistering, misbruik van vertrouwen, oplichting, frauduleus reëngagement, ontrouw en kwade administra tie tot één begrip en doopen we dat begrip met de algemeene en duidelijke (mogelijk „juristisch" aanvechtbare) qualificatie: „onrecht matige verrijking door bedrog", dan hebben uit dien hoofde te zamen 105 veroordeelingen plaats gehad, te weten ten aanzien van Eur. k. en. o. Eur. mind. Inl: k. en. ond. off. Inl. mind Amb. k. en. o. Amb, minderen. 17 34 1 47 1 5 en ten aanzien van officieren geene. De laatste belangrijke rubriek is die der aanslagen tegen perso nen, die geen militaire meerderen zijn, en welke aanslagen dus niet het karakter dragen van misdrijven tegen de subordinatie. Echter zijn hieronder wél begrepen gewelddadigheden tegen politiemannen en patrouille-gasten, Wat doodslag aangaat (die met voorbedachten rade, dus moord, inbegrepen), is dit de eenige soort misdrijven, waarvan beide rassen in ons leger blijkens de rechtspraak ongeveer in gelijke verhouding debet zijn. Het aantal veroordeelingen bedraagt: Misdrij ven. E. k. en o. E. mind. Inl. k. en. o. Ini. mind. Amb. k. en. o Amb. mind off. Mishan- delingenz 14 59 1 30 6 12 4 Dood slag enz. 1 5 0 18 0 2 0 872 VERSCHILLENDE BEVOLKINGSGROEPEN

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 74