m 8888 8686 8686 Eenige beschouwingen omlreni de uer- pleging bij de groolemanoeuures in 1915. gggg Het is wellicht niet ondienstig om, aan de hand der verplegings- nota's van den Leider en van de fe Brigade eenige punten, de ver pleging dier Brigade betreffende, aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Na afloop van eene manoeuvre wordt wel is waar een verplegingsrapport ingediend, doch de meesten, ook de Intendance officieren, komen daarvan niets te weten. Misschien is een zoodanig rapport niet voor behandeling in het openbaar vatbaar; welnu, moge dan het onderstaande voor belang stellenden van eenig nut zijn. Volgen wij nu de verplegingsnota, dan vinden we in 1 (2), dat de broodvoorziening zal geschieden door den Chef Intendant, met uit zondering voor de Ie Brigade. Deze Brigade, op oorlogssterkte ge bracht volgens O. O., voerde een verplegingstrein mede met een veldbakkerij en veldslachterij. Deze veldbakkerij, bestaande uit 5 rijdende veldbakovens, heeft zeer goed voldaan. V. n. 1. moet dit worden toegeschreven aan twee feiten, n. 1. de buitengewone inspan ning, ijver en werkkracht van het personeel, en het zoo lang mo gelijk op één plaats laten der bakkerij. Een extra woord van lof voor het personeel is hier zeker op zijn plaats. Doch ten duidelijkste is gebleken, dat 2 ploegen, zelfs dan, wanneer de bakkerij niet da gelijks of om de twee dagen verplaatst wordt, beslist onvoldoende is. De Chef bakker kwam de eerste 4? uur niet uit de kleeren, en dergelijk zwaar werk is op den duur niet vol te houden. Op voorstel van den Brigade-Intendant werd dan ook goedgevonden om de bak kerij den troep niet te doen volgen, doch deze op den rustdag te verplaatsen. Echter deed zich de volgende moeilijkheid voor, n. 1. hoe krijgen we het brood bij den troep, naarmate de afstand groo- ter wordt. De Brgade-Intendant besloot hiervoor één der twee vleeschauto's, die waren ingedeeld, te gebruiken Deze tweede auto kon voor den vleeschopvoer gemist worden, omdat de maximum hoeveelheid te vervoeren vleesch niet nieer dan 900 K, G. bedroeg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 80