Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Sept. 1916. In het begrootingsjaar 1916/17 wordt aan den bouw van 4 slagschepen begonnen. Onder „Oostenrijk-Hongarije" een beschrijving van de vorming van Tiroolsche landstormafdeelingen bij het uitbreken van den oorlog tegen Italië. Eigenaardig is de wijze, waarop alles gëimproviseerd werd, vanaf de oprichting van Standschützenbataillone tot de uitrusting met wa penen, pioniergereedschap en verbandmiddelen toe. De oorlog met Rusland had zoodanige offers aan menschen en materieel gëeischt, dat men zich bij de vorming dezer nieuwe een heden met allerlei noodvoorzieningen moest behelpen. Onder „Vereenigde Staten" eenige gegevens betreffende de ontwik keling van het vliegwezen in het Amerikaansche leger. Dat leger bezat op het einde van 1914 ongeveer 60 vliegmachines, waarvan 32 ingedeeld bij 4 flottiljes en de overige bij de vliegschool op Florida. Thans bestaat het plan, aan elk legerkorps (en men wil 8 legerkorpsen vormen) 2 flottiljes a 8 vliegtuigen en 4 reserve vliegtuigen toe te voegen. Men krijgt dus 16 flottiljes met tezamen 128 vliegtuigen benevens 64 reservevliegtuigen. Afgescheiden hiervan wordt ten marinevliegdienst georganiseerd. De vliegtuigindustrie zou zich in verband met de groote oorlogs bestellingen, speciaal uit Engeland, zoodanig ontwikkeld hebben, dat de groote fabrieken dagelijks 10 en de kleine 6 afgewerkte machines kunnen leveren. Engeland zou reeds 1200 Amerikaansche vliegtuigen ontvangen hebben. Internationale Revue (April 1916). Onder „Frankrijk" de beschrijving van eene nieuwe groote Fransche vechtvliegmachine ontleend aan de Times. Het vliegtuig is bewa pend met 4 kanonnen van 3,7 c.M. Onder „Portugal" eene lang niet malsche kritiek op het Portu- geesche leger. Onder „Vereenigde Staten" vinden wij eene voorgenomen reorga nisatie der Amerikaansche artillerie vermeld. Oorspronkelijk bestond het plan om het leger te organiseeren tot 8 legerkorpsen a 3 divisiën; elke divisie zou 3 infanteriebrigades van 3 regimenten, 1 regiment Cavalerie van 9 eskadrons, 1 regiment ar tillerie van 6 batterijën en 1 bataljon Genietroepen tellen. Onder den indruk van den huidigen oorlog zal nu de bovenver melde organisatie, berustend op de wet van 1 Mei 1911, gewijzigd worden De minister van oorlog heeft het volgende uitbreidingsont- werp bij den Senaat ingediend: 1037 I. M. T. 1916, 67.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 101