Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Sept. 1916. casion, interpella.it celui-ci fct Ie gouvernement tout entier devant la Chambre des députés.'' Ondanks alle gebreken heeft het Belgische leger toch een be langrijke rol gespeeld, wijl de gevolgen van den weerstand door dit leger geboden buiten verhouding tot de mate van dien weerstand groot waren. „La psychologie du drill" veroordeelt een overmatig drillen, daar dit" den wil verstompt en juist de wil moet ontwikkeld worden, om gevoelens, waaronder vrees, afschuw, vermoeienis, te beheerschen. Schrijver erkent, dat dril kan bijdragen tot wilsopvoeding, maar bepleit, dat overdrijving daarin leidt tot verlies van belangstelling, verveling, ontevredenheid in één woord tot geestyerslapping. Hij verwacht de meest gunstige resultaten van eene militaire opleiding, die berust op het aankweeken van opmerkzaamheid, volharding, handigheid op de wijze, zooa's dat in padvindersorganisaties plaats heeft. In eene „chronique canadienne" worden eenige merkwaardige ge- gevens verstrekt betreffende de recruteering der Canadeesche hulp- troepen voor het Britsche leger Niet algemeen bekend is waarschijnlijk het feit, dat in Lanaaa eene los-van-Engeland beweging bestaat, die zich onder de moeielijke omstandigheden, waarin het Britsche rijk thans verkeert, terdege doet gevoelen. Deze beweging telt vooral hare aanhangers onder de Fransch-Canadeezen. Zij vormen een kwart der bevolking, doch leverden slechts U (TU man van de 225 000 Canadeezen, die zich tot 1 Januari'16 voor het leger lieten aanwerven. Journal R. U. S. (Mei '916) De inhoud bestaat hoofdzakelijk uit krijgsgeschiedkundige opstel len betreffenden den „Peninsular War"; den Russisch Turkschen oorlog van 1787— 1791; de krijgsbedrijven van de Hanseatische vloot; eene expeditie van keizer Julianus naar Mesopotamie (dbd N. Chr.); een dagboek van het beleg van Gibraltar door de Spanjaar den in 1727; een verslag van den slag van Meanee in Voor-Indie (1843); een verhaal van de tweede verovering van Pondicherry op de Franschen (1778); idem van de verovering van Manilla op de Spanjaarden (1762); eindelijk een vervolg van het overzicht der krijgsbedrijven in den huidigen oorlog. Onder den titel „Mesopotamia" vinden wij beschouwingen be treffende de redenen, die de Britsche regeering er toe geleid hebben eene expeditie naar tweestroomenland te zenden. 1047

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 111