Sept. 1916.| Tactische oefening op de kaart. 4e Serie 7. Cdt. Art. doet stelling tusschen Gk- Watoe en kg. Gandjoeran en opmarsch weg voor Art. verkennen; zendt bericht naar kg. Kaliwinong. 8. Ie. M C. en V S. met >/2 Inf 4 XXI dek king volgt 1 K. M. achter hoofdmacht; houdt halt in kg. Kedoengwangan. 9. 2e. M. C. en B. T. mef/2 Inf. 4 XXI dek king blijft voorloopig te Ambarawa nabij postkantoor. 10. Ik marcheer bij den Hoofdtroep der Voorhoede. Brigade Cdt. X. Generaal Majoor. Gedicteerd aan. Cdt. Inf. I, II, VII, XXI, Cdt. M. 2, C. L. H. 3, A. I Bg, Genie. Uittreksel aan. Cdt. A. T., B. T. ,Tel. Afd. Ch. A. Br., Int. Br. Aannemende, dat de hoofdtroep der Voorhoede te 12.15 n. m. met het hoofd den viersprong van rijpaden in Kg. Kaliwinong be reikt, geeft de Br. Cdt. aldaar de volgende mondelinge bevelen uit voor het ontplooien zijner Brigade: a. Inf. I 1 Comp. linker fiankdekking) M. 1 sectie marcheert over kg. Dlimas en Genting, verder Z. waarts tot ter hoogte kg. Kalibening; houdt aldaar halt. b. Inf. II marcheert over kg. Dlimas naar de kg. door „on" van Kebondalem; houdt afdaar halt. c. Art. in stelling tusschen kg. Gandjoeran en Gk. Watoe (858); moet vuur kunnen brengen op T. 792.6 en op N. en N. W. he lingen daarvan, 1 sectie Genie voorloopig ter beschikking Art. Cdt d. Inf. VII. M. 1 sectie G. 1 sectie Reserve; volgt Inf. I, aanvankelijk op 600 M afstand, houdt halt in kg. Genting. e. V? Inf XXI. M. 1 sectie over hp. 850 naar kg. door „a" van Kebondalem; houdt aldaar halt. f. Telegraaf Af deeling verbindt Art. stelling met kgs. Kalibening, Kebondalem en Postkantoor Ambarawa. g. Berichten naar Art. stelling tusschen kg. Gandjoeran en Gk. Watoe (858). 1052

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 116