8888 8888 8888 Ilagebomen stuk. 8888 8888 Dograaals „fllea jacta est." Door omstandigheden ben ik niet eerder in staat geweest eene dupliek te geven, op hetgeen de Heeren van Ardenne, Luchsinger en de Bakker naar aanleiding van mijn ariikeltje „Alea jacta est" (I. M. T. 1916, blz. 585) geschreven hebben Dit had echter het voordeel, dat ik nog kennis kon remen van het artikel van den Heer Sierevelt in het Augustusnummer, waaraan ik in de eerste plaats een enkel woord wii wijden. Hoewel een verklaard tegen stander der N. I. O. V., had ik mijn artikel „Alea jacta est" niet zoozeer tegen deze organisatie gericht, als wel tegen de onweer sproken agressieve uiting in het perscommuniqué, welke ik als een gevaar beschouwde. De Heer Sierevelt is van meening, dat deze uiting van de afdeeling Weltevreden te veel op zichzelf staat waarom er dus niet te veel waarde aan gehecht zou moeten wor denen vertrouwt er op, dat het Hoofd-Bestuur der N. 1 O V. alsnog protest zal aanteekenen tegen die uiting. Tot nu toe is het vertrouwen van den Heer Sierevelt in het Hoofd-Bestuur be schaamd. Zeker, als het H. B. met een categorische, positieve verklaring was gekomen, dan was de zaak in eens uit de wereld gewtest. De meening van eenige enkelingen geeft geen waarborg Een be roep op het niet - voorkomen van de gewraakte uiting in ht t ver verschenen overslag in het „Orgaan" is een negatief bewijs, dus onvoldoende. Het standpunt, dat het H. B. schijnt in te nemen, n. 1. het pers communiqué is niet officieel geweest, dus behoeft deze uiting ook niet officieel weersproken te worden, is m. i. niet wél houdbaar. Mèt den Heer Sierevelt h( op ik dus. dat het protest van het H. B. alsnog zal verschijnen. Den Heer Sierevelt behoef ik zeker nitt te zeggen, dat ik hoewel zijn meening respecteerend niet kan medegaan met zijn motiveering, waarom hij lid van de N. I O. V. is geworden. De Heer van Ardenne verwijt mij, dat ik mij geplaatst heb op het standpunt van een tegenstander, en vindt dat verkeerd, doch hij plaatst zichzelf op het standpunt van een voorstander, hetgeen 1054

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 118